Hráčsku kariéru končí legenda, MICHAL ČERVEŇ. Ďakujeme!

Milí fanúšikovia, dovoľte, aby sme vás informovali, že s hráčskou kariérou sa po sezóne 2018/2019 lúči legenda, veľký volejbalista, opora prešovského kádra, skúsený blokár a reprezentant Slovenska, MICHAL ČERVEŇ.

Maco, bol si pri všetkých veľkých úspechoch prešovského volejbalu a zato Ti patrí obrovská úcta a poďakovanie. Svojimi výkonmi si sa veľkými písmenami zapísal do klubovej histórie a na jej sklonku odovzdal skúsenosti mladým. ĎAKUJEME!

📌 Profil MICHAL ČERVEŇ

Rodák zo Žiaru pri Liptovskom Mikuláši získal s Prešovom dva tituly majstra Slovenska (2005, 2015), jednu striebornú a dve bronzové medaily, trikrát vyhral Slovenský pohár(2005, 2016,2017), hral v cyperskom Paralimni, českej Opave, poľskej Bydgoszczi, francúzskom Avignone i na ostrove Korzika za tím Ajaccio. S reprezentáciou Slovenska štartoval 93-krát, na majstrovstvách Európy 2007, vyhral s ňou Európsku ligu 2008, zahral si aj vo Svetovej lige 2014 a 2015. Chlap, ktorý má výšku 205 cm, bol však najskôr futbalovým brankárom. Manželia Červeňovci – manželka Zuzana, majú dvoch synov – Michala a Matúša. Žijú v Dukovciach pri Giraltovciach. Michal vyštudoval učiteľstvo telesnej výchovy na Prešovskej univerzite a má aj druhú najvyššiu trénerskú licenciu.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy