Hráčov preverila reprezentácia Kamerunu aj bieloruský majster Soligorsk

V dňoch 5. a 6. septembra vycestovali muži na ďalšie prípravné zápasy. Tentokrát do poľského mesta Gliwice. Prvým a veľmi netradičným súperom našich hráčov bola reprezentácia Kamerunu, ktorá je na niekoľkomesačnom turné v Európe a okrem nás stihla preveriť aj slovenskú reprezentáciu.

V priateľskom zápase muži síce prehrali skóre 0:4, ale o debakel určite neišlo. O priebehu hovorí tréner Erik Digaňa: „Zápas nám ukázal, kde v príprave sa momentálne nachádzame. Vidím, že vieme so silným súperom držať krok, ale následne jednoduchými chybami dovolíme súperovi odskočiť na pár bodov, ktoré sa ťažko dobiehajú. Do zápasu sa dostali všetci hráči, vyskúšali sme si zopár útočných kombinácii, takže zápas splnil účel.“

Druhý deň čakal Miraďákov zápas proti bieloruskému majstrovi, v ktorého farbách hrá aj náš bývalý nahrávač a kamarát Mikalai Shkliar. V slovenskej extralige za Prešov odohral sezónu 2012/2013. Kamarátske stretnutie spoluhráčov bolo milým spestrením.

Proti hráčom bieloruského Šachtaru Soligorsk to bolo náročné a sety mali výrazne kolísavý charakter. „Jeden výborný, následne sme sa v druhom zasekli v jednom postavení a nešlo to. Snažíme sa pracovať na pokoji a poriadku na ihrisku. Bude to určite na dlhšie, ale verím, že keď si tu medzihru upraceme a budeme schopní zapojiť 4 útočníkov, tak naša hra bude napredovať. Aj v tomto zápase dostali šancu všetci hráči, pretože mladší sa potrebujú „otužovať“ v hre. Musia byť pripravení rovnocenne zasiahnuť do zápasu a možno priniesť pozitívnu energiu a zmenu,“ zhodnotil tréner.

FOTO: klub a Mikalai Shkliar

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy