Hráčom mesiaca sa stal Łukasz Szarek. Blahoželáme!

Brazílska nahrávačka Bruna Caixeta zo Slávie EU Bratislava a poľský univerzál Lukasz Szarek z VK MIRAD UNIPO Prešov sa stali Hráčmi mesiaca január v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach extralige žien a extralige mužov 2020/2021.

Pre Sláviu aj Prešov je to druhý anketový triumf v sezóne – za október boli najlepší brazílska blokárka Raquel Löff a smečiar Martin Sopko starší. Zaujímavosťou je, že medzi mužmi boli v doterajšom priebehu ročníka ocenení dvaja smečiari a dvaja univerzáli, zatiaľ čo v ženskej súťaži dve blokárkylibero a nahrávačka.

ocenených rozhoduje komisia, ktorá zohľadňuje štatistiky aj vplyv hráča na tím a výsledok.

LUKASZ SZAREK (VK MIRAD UNIPO PREŠOV)

Poľský univerzál, ktorý sa vrátil do extraligy po piatich rokoch, patrí medzi kľúčové osobnosti lídra súťažePrešovčania (bilancia 11-2) v januári odohrali tri zápasy v priebehu ôsmich dní, pričom sa museli vyrovnať s absenciou zraneného prvého nahrávača Petra Porubského. Najskôr podľahli v Myjave tesne 2:3, následne si výhrami nad Svidníkom (3:1) a v Trenčíne (3:0) zabezpečili už pred záverečným kolom celkový triumf v základnej časti a miestenku priamo do semifinále play-off.

Čoskoro 31-ročný volejbalista (nar. 22. februára 1990) sa stal Hráčom zápasu v oboch víťazných januárových stretnutiach a v každom z troch duelov bol bodovým lídrom tímu. Proti Myjave aj Svidníku si pripísal po 24 bodov, proti Trenčínu pridal 16 bodov a dosiahol úspešnosť v útoku viac než 43 percent. V popredí sa drží aj v extraligových štatistikách – v počte bodov (230) aj bodov na set (5,23) mu patrí 2. priečka.

Dvojmetrový volejbalista so skúsenosťami z Grécka, Poľska, Nemecka, Belgicka či Rakúska bol v sezóne 2015/2016 spoločne s aktuálnym trénerom Miradu Marekom Kardošom súčasťou majstrovskej Nitry, ktorá v dramatickom finále zdolala práve Prešov 4:3 na zápasy. Szarek si vtedy vybojoval aj miesto v Dream Teame extraligového ročníka a so 631 bodmi bol najviac bodujúcim hráčom súťaže.

Januárovými finalistami ankety boli spoluhráči z TJ Spartak Myjava smečiar Erik Watzka a blokár Michal Zeman a poľský univerzál Lukasz Pietrzak z TJ Slávia Svidník.

Hráči mesiaca v sezóne 2020/2021:
október: Raquel Löff (Braz. / Slávia EU Bratislava) a Martin Sopko st. (SR / VK MIRAD UNIPO Prešov)
november: Vanessa Silva (Braz. / Volley project UKF Nitra) a Michal Petráš (SR / TJ Slávia Svidník)
december: Michaela Španková (SR / Volley project UKF Nitra) a Ľuboš Kostoláni (SR / VKP Bratislava)
január: Bruna Caixeta (Braz. / Slávia EU Bratislava) a Lukasz Szarek (Poľ. / VK MIRAD UNIPO Prešov)

Zdroj: svf.sk
Foto: Viktor Zamborský

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy