HOT NEWS: K tímu sa pridal Vincent Rzyman

Prichádza mladá krv. V novej sezóne si prvý komerčný klubový angažmán vyskúša mladý východniar Vincent Rzyman. Devätnásťročný Popradčan sa doteraz v najvyššej súťaži predstavil pod hlavičkou národných mládežníckych prípraviek a reprezentačného družstva (COP Trenčín, ŠŠ volejbal, Trenčín, RD SVK 2001). 197 centimetrov vysoký univerzál sa do metropoly Šariša teší a pokúsi sa skĺbiť volejbal a vysokoškolské štúdium. Vincent, držíme palce, vitaj v #miradfamily

svf.sk

Na spoluprácu s prešovským klubom ho oslovil tréner Digaňa. „Stretli sme sa na minuloročnom zápase v Trenčíne. Dohoda prebiehala od začiatku bez problémov. Tréner a manažér mi vysvetlili podmienky a ja som rád súhlasil.“ Mladík má prehľad a prvotné rozpaky vystriedalo nadšenie. „Pôsobenie Prešova som samozrejme vnímal a aj sledoval niektoré zápasy. Je to kvalitný a sympatický klub. Bol som veľmi prekvapený, že ma oslovili. Páči sa mi formujúce sa družstvo, v ktorom sú okrem skúsených opôr aj moji rovesníci,“ zhrnul po podpise zmluvy. Vincent sa k tímu pripojí so začiatkom prípravy v auguste.

FB copvolley_TN

PROFIL VINCENT RZYMAN
Pozícia: Diagonálny hráč
Výška: 197 cm
Dátum a miesto narodenia: 25.1.2001 v Poprade
Blokársky dosah: 315 cm
Smečiarsky dosah: 335 cm

FB copvolley_TN

Zaujímavosťou prešovského nováčika Rzymana je fakt, že má brata-dvojča Šimona, ktorý je tiež volejbalistom. Športu spod vysokej siete sa začali venovať vo svojom rodnom Poprade, spolu úspešne absolvovali Centrum olympijskej prípravy, národnej volejbalovej akadémie, neskôr Športovú školu v Trenčíne a odohrali niekoľko zápasov v slovenskej extralige. „Začali sme hrať volejbal vďaka asistentovi trénera v reprezentácii, Andrejovi Vojčíkovi. Zavolal nás do klubu v Poprade a volejbal sme si zamilovali od prvej chvíle,“ spomína Vincent, ako sa to začalo.

Bratia Rzymanovci – vľavo Vincent, vpravo Šimon, zdroj: cev.eu

Majú rovnaký úsmev, rovnakú tvár a je naozaj ťažké rozoznať ich. „Tréner mládežníckej reprezentácie U20 nám na zrazoch dáva bundy národného mužstva v rôznych farbách, aby vedel, kto je kto,“ usmieva sa univerzál Vincent. Šimon hrá na bloku.

FB copvolley_TN

KARIÉRA VINCENT RZYMAN:
2019/2020 – RD SVK 2001
2019/2020 – ŠŠ volejbal Trenčín
2018/2019 – COP Trenčín
2017/2018 – COP Trenčín
2016/2017 – VK Junior Poprad
2015/2016 – VK Junior Poprad

FB copvolley_TN

Prezývka: Vinco, Šimon
Obľúbené jedlo: tarhoňa s mäsom od mamky
Obľúbený nápoj: kofola
Obľúbená kapela/štýl hudby: všetko, čo hrajú v rádiu
Športový idol: Radko Vitko, Šimon Rzyman, Janko Ružbaský
Športový cieľ: hrať v zahraničí, dobrý výsledok na ME

FB copvolley_TN

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy