Hladký postup do semifinále pohára cez Trenčín

Štvrťfinálové odvety Niké Slovenského pohára mužov sú minulosťou. V stredu sa odohrali všetky štyri, v ktorých sme spoznali semifinalistov tejto súťaže. V Bratislave videli diváci najdramatickejší zápas, keď domáci VKP ratoval víťazstvo 3:2 až v tajbrejku, keď bojovní Svidníčania vyhrávali už 2:1 na sety. Komárno a Myjava vyhrali nad Banskou Bystricou resp. Nitrou zhodne 3:0 a Prešovčania stratili set s SŠŠ Trenčín. Semifinálové dvojice určí žreb, ktorý sa uskutoční v pondelok 13. novembra.

VK MIRAD UNIPO Prešov – SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF 3:1 (19, 23, -23, 20), prvý zápas 3:0, postupuje Prešov

Tréner mladých volejbalových nádejí zo športovej školy Marek Kardoš dokázal svojich zverencov nabudiť k odhodlanému výkonu. Prešovčania po neúspešnom treťom sete zápas nevzdali a domácich fanúšikov potešili postupom. Najlepším hráčom za hostí sa stal mladý smečiar Martin Rendla. Tréner Šarišanov Erik Digaňa ocenil výkon bulharského blokára Ivana Taseva. Za hostí do zápasu zasiahli aj odchovanci prešovského volejbalu Robert Pijáček a Branislav Belej.

Rozhodovali: Hudák a Dunčko, 180 divákov.

VK MIRAD UNIPO: Anderko 4, Tasev 15, Gulák 12, Ščerba 19, Jendrejčák 9, Barták 2, liberá Turis a Falat (Suchanič 5, Rosina 0, V. Rzyman 5, Goliáš 2, Čoma 0). Tréner: E. Digaňa.
SŠŠ: Gábor 13, D. Stríž 3, Belas 6, Rendla 25, Kapina 4, Pijáček 10, libero M. Makónyi (O. Hanúsek 1, Belička 0, Klein 0, Bartík 1). Tréner: M. Kardoš.

MVP zápasu: Ivan Tasev (Prešov), Martin Rendla (SŠŠ Trenčín – Projekt RD SVF)

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Pochváliť chalanov? Veľmi ťažko. Mám aspoň ďalší materiál, aby dostali „kefu“. Na druhej strane musím povedať, že Trenčania hrali dobre. Trochu sa v zápase rozbláznili, musel som tým pádom nahodiť do zápasu základnú zostavu. Bol to náročný duel. Mali dvoch skvelých hráčov. Pijaček a Rendla to potiahli, ale aj ostatní hrali dobre. Do určitej miery my sme tréningový proces nemenili, mali sme len silnejšiu posilňovňu. Aktuálne sa pripravujeme na Bratislavu. Vrchol formy by sme chceli ukázať v sobotu.“

Marek Kardoš, tréner SŠŠ: „Tento zápas splnil účel. Hrali sme veľmi dobre. Vzhľadom na mládežnícke družstvo, hráme neuveriteľné série za sebou. Nie je to už päť-šesť bodov, ale sú to dva-tri. Keď vyhrávate o štyri body, nemôžete si to skrátka dovoliť a hlavne s takýmto súperom. Namiesto toho, aby sme Prešov dostali pod tlak, my sme sa sami vyhadzovali. Splnili sme účel. Je vidieť, že ideme hore. Som spokojný. Ja dúfam, že to potvrdíme s družstvami ako sú Nitra a Banská Bystrica.“

Semifinálové dvojice turnaja o Slovenský pohár určí žreb, ktorý sa uskutoční v pondelok 13. novembra v sídle Slovenskej volejbalovej federácie v Bratislave. Odvetné zápasy najlepšej štvorky sa odohrajú 10. a 17. januára 2024. Finálový zápas o trofej Štefana Pipu sa uskutoční vo februári 2024.

Prešov je obhajcom zisku trofeje z minulého ročníka a patrí medzi najúspešnejšie družstvá v tomto turnaji. Z 9-tich účasti vo finále historicky triumfovali 5-krát (2005, 2016, 2017, 2021, 2023). V štyroch prípadoch sa museli uspokojiť so striebornými medailami. Viac trofejí má na konte len VKP Bratislava (8).

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
V 8. kole základnej časti Niké extraligy vycestujeme za súperom do hlavného mesta. Šláger proti družstvu VKP Bratislava odohráme v sobotu (11.11.2023) o 16:00 hod. Držte nám palce pri komentovanom online prenose cez NikéTV. Pri nasledujúcom domácom stretnutí sa uvidíme až o dva týždne (25.11.2023) o 16:00 hod. v Športovej hale Prešovskej univerzity. V rámci 10. kola hostíme družstvo TJ Spartak Myjava.

FOTO: Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu