Hladko sme zdolali Svidník a zahráme si o zlato

SP

Hladko sme zdolali Svidník a zahráme si o zlato

Semifinale_PO_SK

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov postúpili tretí rok za sebou do finále Slovenského pohára. V prvom mužskom semifinále Final Four v nitrianskej hale na Klokočine zdolali hladko VK Slávia Svidník 3:0. V boji o prvé zlato od roku 2005 sa úradujúci extraligoví majstri stretnú v nedeľu o 18:30 s víťazom druhého semifinále VK Bystrina SPU Nitra – VK KDS Šport Košice.

Semifinále SP mužov:
VK MIRAD PU Prešov – VK Slávia Svidník 3:0 (13, 16, 12) 

Zápas trval: 67 minút. Rozhodovali: Královič a Sarka, 400 divákov.
Prešov: Feňo, M. Sopko st., Macko, Červeň, Drobňák, Rajduga, liberá T. Lampart a Pavlinský (Smolej, Kuchárik, Majcher, Soták). Tréner: Ľ. Šalata.
Svidník: Ščerba, Labik, Lamanec, J. Hriňák, Skasko, Goban, libero Vitko (Mikovčík, Halaj, Peleščák, Digaňa). Tréner: P. Tholt.

Svidník sa síce v úvode dostal do náskoku 3:1, ale potom už diktoval tempo favorit. Prešov tlačil servisom a po Rajdugovom ese viedol 7:4. Mladí hráči Svidníka nevedeli násjť recept na kvalitne hrajúceho súpera. Po bloku Macka a ese Červeňa mal Prešov veľké množstvo mečbalov, keď viedol 24:12. Prvý set vyznel jasne pre Prešov – 25:13.

Dominancia MIRADU pokračovala aj v druhom sete. Prešov mal jasnú prevahu v každek činnosti a v úvode si vypracoval náskok 11:6. Svidníčania hnaní skupinkou priaznivcov sa snažili a znížili náskok na 13:15, keď Sopko neprešiel cez trojblok. Krátko predtým predviedol Sopko krásnu akciu, keď spoza ihriska nahral bagrom Drobňákovi a ten zložil. Pri Halajovej sérii na servise získal Prešov sériu bodov a napokon vyhral druhý set tiež hladko 25:16.

Prešov išiel tvrdo za svojim cieľom a mladých, ale bojovných Svidníčanov školil aj v treťom sete. Rozdiel medzi oboma súpermi bol veľký a po ese Digaňu to bolo už 15:6. Záver setu bol jasne v réžii Prešova, ktorý vyhral tretie dejstvo 25:12 a celý duel 3:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Som rád, že máme tento zápas úspešne za sebou v troch setoch. Zápas nás nestál veľa síl, dali sme priestor všetkým hráčom, ktorí boli v nominácii na zápas. Hrali sme s chuťou, dobre útočne, v každej hernej činnosti sme boli lepší, navyše Svidník nám cestu do finále uľachčil ustráchaným výkonom z množstvom chýb. Môžeme sa teraz v pokoji pripraviť na finálového súpera.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Z našej strany to nebolo pekné vystúpenie. Mladým chalanom ťažko niečo vyčítať, bolo to pre nich prvé veľké podujatie. Jediné čo ma mrzí je to, že sme sa zľakli a toto ja neprehryziem. Samozrejme ideme ďalej, čaká nás play off. Tento zápas nám nevyšiel, mali sme bordel v medzihre a v podstate sme si nezahrali. Súper hral takmer bezchybne a nemali sme šancu. Prešovu držím palce.“

A NEZABUDLI SME SI SPLNIŤ ANI OBČIANSKU POVINNOSŤ….

ABY NÁM BOLO LEPŠIE

20160305_154802