Hladké víťazstvá st. žiakov proti béčku Ľubovne, za odmenu bowling

Súťaženie v kategórií starších žiakov Oblasti východ malo v sobotu (24.2.2018) na programe zápasy 10. kola. Naši mladíci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova privítali na domácej palubovke na dva vzájomné zápasy rovesníkov z béčkového výberu družstva VKM Stará Ľubovňa.

Naši chlapci, ako papieroví favoriti oba súboje zvládli a vyhrali 3:0 (10,2,16) a 3:0 (7,14,13). Tréner dal šancu aj hráčom z „lavičky“, ktorí svoje úlohy na ihrisku zastali. Prešovskí žiaci patria do čela tabuľky, kde im stále patrí priebežné 3. miesto za Svidničanmi a ľubovnianským áčkom. Rozpis a prehľadnú tabuľku všetkých ôsmich tímov nájdete  TU.

Hodnotenie trénera Tomáša Lamparta: „Hra sa vyvíjala podľa predstáv a chalani plnili to, čo sme si povedali.  Som rád, že lavička si zahrala a potešila. Hráči si vyskúšali aj iné hráčske posty. Veľmi im to pomôže pri získavaní väčšieho prehľadu v hre a o tom, že v zápasoch môžu nastať rôzne situácie, kde tým pádom budeme môcť pracovať s niekoľkými alternatívami hry.“

Nominacia: L.Brilla, J. Brilla, Goliáš, Falat, Harčár, Verčimák, Čorej, Šuťák, Porianda.
 
Najbližšie zápasy starších žiakov VK MIRAD Gymnázium Konštantínova:
10.03.2018 VK MIRAD Gymnázium Konštantínova – VK KDS Šport Košice
24.03.2018 TJ Slávia Svidník – VK MIRAD Gymnázium Konštantínova
14.04.2018 VK MIRAD Gymnázium Konštantínova – VKM Stará Ľubovňa „A“
28.04.2018 VK Junior 2012 Poprad – VK MIRAD Gymnázium Konštantínova
 
Kto odvádza na ihrisku kvalitné výkony, ten dostáva odmenu. Tréner Tomáš Lampart doprial svojim zverencom športovú teambuildingovú odmenu. Všetci športoví odborníci sa zhodujú, že za výbornými výkonmi jednotlivých družstiev je stále aj „chémia“ mimo ihriska. Na týchto vzťahoch je nutné pracovať rovnako, ako na tých tréningových a zápasových. Kouč tentoraz vsadil na bowling a chalani si veľmi pochvaľovali.
 
 
 

FOTO: tréner Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy