Finálová séria pokračuje v Nitre

Finálová séria pokračuje v Nitre

Finálová séria extraligy mužov pokračuje v nedeľu a v pondelok v Nitre. Po dvoch dueloch v Prešove vedie obhajca titulu VK MIRAD PU 2:0, no obe stretnutia na východe Slovenska ukázali, že to bude poriadny boj o zlato. Prešov vyhral 3:1 a 3:2, ale päť z deviatich setov sa skončili len dvojbodovým rozdielom.

Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu sa priblížili k tretiemu titulu v histórii klubu a či sa rozhodne už po víkende, sa dozvieme po týchto dvoch zápasoch. Obe stretnutia (nedeľa aj pondelok) sa v nitrianskej hale na Klokočine začínajú o 18:00 a obe odvysiela naživo Huste.tv (v pondelok aj Arena Sport).

Posledné dve finálové série sa skončili v najkratšom možnom čase v štyroch dueloch. Prešov zdolal minulý rok Komárno 4:0 a v sezóne 2013-14 vyhralo Humenné v štyroch zápasoch nad Svidníkom. Ak Prešov dotiahne finálovú sériu úspešne do konca, stane sa prvým obhajcom titulu od roku 2003 (ŠK Matador Púchov) a získa do klubovej vitríny „double“, keďže v marci vybojoval Slovenský pohár.

Prešov v prvých dvoch dueloch ťažil zo svojej silnej zbrane – servisu. Dokopy dal 15 es, kým Nitra len 3. Najviac ich zaznamenal bombardér Martin Sopko, ktorý konto súpera zaťažil 6 esami. Nitra však dominovala v štatistike blokov, keď v tomto porovnaní vyhrala 36:18. Dominoval líder blokárskych štatistík celej ligy Marek Ludha, ktorý si v prvom zápase pripísal 4 bloky a v druhom 9. Najviac bodov zo všetkých hráčov zaznamenal Sopko, ktorý zaťažil konto súpera 45 bodmi (19+26).

V štatistike vzájomných zápasov je na tom lepšie Prešov, ktorý zo siedmich duelov vyhral šesť. Jedinú prehru utrpel na domácej palubovke (2:3), v Nitre vyhral zatiaľ všetky tri zápasy (dva v extralige, jeden vo finále Slovenského pohára). O vyrovnanosti súperov svedčí aj fakt, že štyri zo siedmich zápasov rozhodol až piaty set. Zverenci trénera Mareka Kardoša v každom prípade dosiahnu najlepší úspech v histórii klubu, pretože Nitra vo finále ešte nikdy nebola.

Okrem finálovej série sa v nedeľu uskutoční aj tretí zápas o 3. miesto. Košice vedú 2:0 a keď dnes duel na domácej palubovke zvládnu (zač. 19:00), získali historický bronz. Zápas môžete sledovať live na www.tvcom.cz.

Program extraligy mužov:
NEDEĽA:
tretí zápas finále /na štyri víťazstvá/
18.00 VK Bystrina SPU Nitra – VK Mirad PU Prešov /na zápasy 0:2 – live na Huste.tv/

tretí zápas o 3. miesto /na tri víťazstvá/
19.00 VK KDS Šport Košice – Spartak UJS VKP Komárno /na zápasy 2:0 – live na tvcom.cz/

PONDELOK
štvrtý zápas finále /na štyri víťazstvá/
18.00 VK Bystrina SPU Nitra – VK Mirad PU Prešov /na zápasy 0:2 – live na Huste.tv a Arena Sport/