OTÁZKY PRE TRÉNEROV PRED FINÁLOVÝM dvojzápasom už cez víkend

Je to tu! Dočkali sme sa. Po viac ako 6-tich rokoch si vás dovoľujeme srdečne pozvať na finále najvyššej volejbalovej súťaže – Niké Extraligy mužov 2021/2022. Ako víťazi základnej časti budeme hostiť v Športovej hale Prešovskej univerzity prvé 2 duely finálovej série proti obhajcovi triumfu Rieker UJS Komárno. 

V závere marca sa pre prešovské družstvo zrodila historicky 5-ta klubová účasť v bojoch o majstrovský titul. Naposledy bojovali o zlato pred 6-timi rokmi (🥇 2005, 2015, 🥈2009, 2016) proti Nitre. Titul Majstra Slovenska získa to mužstvo, ktorému sa podarí skôr zvíťaziť v štyroch stretnutiach. Prvý zápas je na programe podvečer Bielej soboty (16.4.2022) o 18:30 hod. Druhý duel si budú môcť fanúšikovia užiť hneď vo veľkonočnú nedeľu (17.4.2022) o 16:00 hod. Všetky finálové merania síl odvysiela v priamom prenose televízia Joj Šport.

OTÁZKA PRE TRÉNERA  ERIK DIGAŇA

ČO BUDE PRE VÁS VO FINÁLE Z POHĽADU UBRÁNENIA NAJSILNEJŠÍCH STRÁNOK KOMÁRNA KĽÚČOVÉ?

„V prvom rade musíme ubrániť nepríjemného Mlynarčíka, ktorý je najviac bodujúcim hráčom Komárna. Náš súper nerobí v útoku veľa chýb, takže budeme musieť lopty, ktoré nám „odovzdajú“, vykryť v poli a pretaviť do kvalitného útoku. Komárno je silné v obrane na sieti a aj v poli, takže budeme musieť byť razantní.“

OTÁZKA PRE TRÉNERA  GABRIEL CHOCHOĽAK

POSLEDNÝ ZÁPAS STE ODOHRALI EŠTE 23. MARCA A ČAKANIE NA FINÁLE SA TAK NATIAHLO NA 24 DNÍ. CÍTITE, ŽE SÚ VAŠI HRÁČI NA SÉRIU S PREŠOVOM NABUDENÍ A ODHODLANÍ OBHÁJIŤ MAJSTROVSKÝ TITUL?

„Pauza bola pred finále veru poriadne dlhá. Využili sme ju tréningom, ale aj prípravným zápasom s Myjavou. Teraz je už ale na rade finále a na hráčoch vidno, že vyvrcholenie celej sezóny je pred nami. Cítiť, že sú nabudení a majú jasnú motiváciu i cieľ – obhajobu titulu. Na sériu s Prešovom sa veľmi tešíme.“

AKTUALITY Z TÁBOROV

PREŠOV. Prešovčania si tento aj minulý týždeň zahrali prípravné zápasy so Svidníkom, ktoré vyhrali 3:1 a 4:0. „Zápasy mali skôr tréningový charakter a zapojili sme do nich všetkých našich hráčov. Teraz nás čaká finále a naň sa veľmi tešíme, keďže máme informácie, že naša hala by mala byť počas oboch víkendových dní aj napriek veľkonočným sviatok vypredaná,“ prezradil tréner VK MIRAD UNIPO Erik Digaňa. Prešovčanom bude chýbať kvôli zraneniu najproduktívnejší hráč súťaže Patrik Lamanec.

KOMÁRNO. Aj Komárno využilo dlhú pauzu na prípravné zápasy. Minulý piatok si zahrali jeho hráči podobne, ako Prešovčania so Svidníkom, proti svojmu semifinálovému súperovi – Myjave. „Vyhrali sme síce 5:0, ale výsledky setov boli tesné, takže to bol kvalitný zápas, za čo Myjave ďakujeme. Všetci hráči sú zdraví a v plnej sile pobiť sa o zlato,“ povedal tréner Rieker UJS Gabriel Chochoľak.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY V SEZÓNE

PREŠOV – KOMÁRNO

2.10.2021 KOMÁRNO – PREŠOV    3:1

21.11.2021     PREŠOV – KOMÁRNO    3:1

15.1.2021 KOMÁRNO – PREŠOV    1:3

 

ŠTATISTICKÉ NAJ…

…VIAC BODUJÚCI HRÁČ

Patrik Lamanec (Prešov)  327 bodov

…VIAC ES

Michal Ščerba (Prešov)   42 es

…VIAC BLOKOV

Peter Kašper (Komárno)   50 blokov

…LEPŠÍ PRIHRÁVAČ

Tomáš Lampart (Prešov)   65%

Vstupné na domáce zápasy sezóny 2021/2022:
DOSPELÍ 4,00 €
DETI OD 10 ROKOV, ŠTUDENTI ISIC, ITIC, SENIORI, ZŤP 2,00 €
DETI DO 10 ROKOV ZADARMO
PERMANENTKA na všetky domáce zápasy 100,00 €

Športové stretnutia budú prebiehať v režime ZÁKLAD. Vstup divákov na volejbalové podujatia podlieha vždy aktuálnym opatreniam Vlády SR a Hlavného hygienika SR k hromadným podujatiam v súvislosti s pandemickou situáciou ochorenia COVID-19.

Dodržiavaním pokynov chránite svoje zdravie i bezpečnosť hráčov a realizačného tímu. Za pochopenie ďakujeme. 

Vrchol sezóny odohrajú Prešov a Komárno na profesionálnej úrovni v rámci vybavenia športoviska. Prvé 2 zápasy v Prešove budú podporené špeciálnym povrchom Taraflex. Okolo ihriska budú umiestnené LED perimetre na zobrazenie partnerov domáceho klubu. Na pravidlá fair-play počas oboch stretnutí bude dozerať okrem skúsenej partie rozhodcov aj najmodernejší Videochallange – Videorozhodca. 

FOTO: Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu