Favorita z Prievidze sme nepotrápili

Volejbalisti VK Prievidza vyhrali v nedeľňajšom zápase 14. kola Edymax extraligy mužov nad VK MIRAD Prešov 3:0 a trinástym úspechom v sezóne si upevnili vedúcu pozíciu v tabuľke. Majster vrátil Šarišanom prehru z 5. kola. Prievidza vyhrala deviaty duel za sebou, v tejto sérii stratila len jeden set.

Ilustračná foto – Ivan Valko

„Kohúti“ dali až 9 es (z toho Marek Ludha 4) a pridali 12 blokov (Milan Javorčík 4) a hostí jasne prevýšili aj v útoku a na príjme. Najviac bodujúcim mužom duelu bol Peter Mlynarčík, hráč mesiaca november zaznamenal 18 bodov (2 esá, 1 blok).

Edymax extraliga mužov – 14. kolo – nedeľa
VK Prievidza – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (19, 13, 20)
Zápas trval: 74 minút, rozhodovali: Yurlov a Mokrý, 520 divákov.

Prievidza: Jančura 2, Ihnát 12, Mačuha 6, Mlynarčík 18, Javorčík 11, Ludha 11, libero Ľ. Nemec (Pliaseckij 0). Tréner: R. Nemec.
Prešov: Červeň 3, Jurko 0, Hudák 3, Mikovčík 5, Bogdanovič 12, M. Sopko st. 12, libero T. Lampart (Faron 0, Pavlinský 0, Rajduga 0, Timko 0). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Peter Mlynarčík (Prievidza)

Pred zápasom si prevzal Peter Mlynarčík cenu za najlepšieho hráča mesiaca a po zápase svojim výkonom opäť vykročil za rovnakým titulom. Po sérií výhier do Prievidze prišiel Prešov, ktorý zatiaľ jediný dokázal VK poraziť. Možno aj preto sa „kohúti“ opatrnejšie a pomalšie rozbiehali, ale rozbehli sa a zápas mali vo svojich rukách. Po prvom, kedy mali ešte hostia šancu uspieť, absolútne dominovali v druhom sete a záverečný sa dohral pod ich taktovkou.

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Super zápas, zvládli sme ho na 100 percent okrem toho výpadku. Gratulácia, že chalani idú takúto veľkú šnúru a nepoľavujú ani na tréningoch. Som rád, super výkon.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Do Prievidze sme prišli s úmyslom riskovať na servise a aj na útoku. Vieme, že domáci majú výborné podanie a obranu na sieti, chceli sme to sťažiť Jančurovi – tie jeho kombinácie, aby sa nám lepšie bránilo. Žiaľ dnes to nešlo. Prievidza potvrdila, že má mimoriadny servis a tým nás odtlačili od siete. Hlavne keď idú aj 3-4 takéto podania po sebe a nám sa ťažko len z kolíkov dohrávalo. Nemôžem nič mojim hráčom vyčítať, na výhru v Prievidzi potrebujeme mimoriadny výkon, dnes bol len priemerný.“

Detaily zápasu a prehľadná štatistika TU.

Aj v nasledujúci zápas 15. kola, v sobotu (15.12.2018) odohráme „vonku“ na ihrisku mužstva MVK Zvolen.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme v sobotu (22.12.2018). V 16. kole sa môžete tešiť na východniarske derby. Na ihrisku Športovej haly Spojenej školy privítame v predvianočnom čase mužstvo VK KDS Šport Košice.  Srdečne pozývame fandiť. 

Zdroj: svf.sk
FOTO:  FB VK Prievidza a klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy