Extraliga začne 3. októbra „vonku“, súťaž bez Nitry

Slovenská volejbalová extraliga mužov bude mať v novom ročníku 2020/2021 osem účastníkov. Z pôvodného deväťčlenného zoznamu napokon vypadol VKP-SPU Nitra, ktorý sa vzdal účasti medzi elitou. Súťažná komisia SVF na svojom štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí vzala oznámenie nitrianskeho klubu na vedomie a schválila upravený rozpis súťaže, ktorá sa začne s týždňovým odkladom v sobotu 3. októbra. V prvom kole cestujeme do Prievidze.

Foto: Roman Kazimír

Na čo sa môžete tešiť?
Rekordný 11-násobný majster VKP Bratislava, ktorý bude pôsobiť v najvyššej súťaži prvýkrát od sezóny 2011/2012, nastúpi na základe žrebu v úvodnom kole základnej časti na palubovke VK KDS-Šport Košice. Prvý z konečného poradia uplynulého ročníka extraligy VK OSMOS Prievidza na úvod súťaže privíta doma ambiciózny VK MIRAD UNIPO Prešov. Hráči Rieker UJS Komárno si v 1. kole zmerajú sily s TJ Spartak MyjavaŠŠ volejbal Trenčín bude hostiť tím TJ Slávia Svidník.

Základnú časť, ktorá vyvrcholí 27. februára, tvorí 21 kôl, každý s každým sa stretne trikrát. V play-off so začiatkom 3. marca bude štartovať sedem tímov, ŠŠ volejbal Trenčín odohrá len dlhodobú časť. Víťaz základnej časti teda postúpi priamo do semifinále. Majster bude známy najneskôr 18. apríla, siedmeho z konečného poradia extraligy čaká prelínacia súťaž proti dvom najlepším z 1. ligy.

Foto: Roman Kazimír

Žreb štvrťfinálového 1. kola Slovenského pohára bude známy neskôr. „Vzhľadom na aktuálne udalosti a platné predpisy Súťažná komisia navrhne Správnej rade SVF úpravu Vykonávacích pokynov s možnosťou zaradiť tím VKP Bratislava do Slovenského pohára. V takom prípade bude mať pohár osem účastníkov a štyri štvrťfinálové dvojice,“ informoval súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Štvrťfinále (21. 10., 4. 11.) aj semifinále Slovenského pohára (2. 12., 16. 12.) sa hrá na odvety. Víťazi postúpia do spoločného Superfinále mužov a žien, ktoré by sa malo uskutočniť počas víkendu 6. – 7. februára 2021. Obhajcom Trofeje Štefana Pipu je Prievidza.

EXTRALIGA MUŽOV 2020/2021

Žreb 1. kola základnej časti – sobota 3. októbra:
ŠŠ volejbal Trenčín – TJ Slávia Svidník
Rieker UJS Komárno – TJ Spartak Myjava
VK OSMOS Prievidza – VK MIRAD UNIPO Prešov
VK KDS-Šport Košice – VKP Bratislava

Termíny extraligy mužov:
základná časť (3. 10. – 27. 2.) – kompletný rozpis TU
play-off (3. 3. – 18. 4.)

SLOVENSKÝ POHÁR MUŽOV 2020/2021

Pozn.: Žreb 1. kola (štvrťfinále) bude známy po rozhodnutí o zaradení VKP Bratislava do súťaže.

Termíny SP mužov:
štvrťfinále (prvé zápasy 21. 10., odvety 4. 11.)
semifinále (prvé zápasy 2. 12., odvety 16. 12.)
finále (počas víkendu 6. – 7. 2.)

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy