Dresy Michala Červeňa a Tomaša Lamparta v dražbe pre dobrú vec

Náš klub sa dlhodobo venuje výchove volejbalovej mládeže. Ich prípravu a tréningy vedú kvalifikovaní tréneri, ktorí svojich zverencov smerujú aj k zdravému životnému štýlu. Klub má medzi mládežou aj dvoch chlapcov, ktorí už v útlom veku prekonali onkologické ochorenie leukémiu. Šimon a Lukáš svojou dravosťou a húževnatosťou chcú  dobehnúť všetko, čo počas liečby zameškali a o to viac dnes majú chuť športovať. Obidvaja sa momentálne účastnia 7. ročníka Medzinárodnej Onko Olympiády vo Varšave.

Lukáš Brilla (na fotke druhý sprava v dolnom rade) v klube pôsobí na poste nahrávača a zaskakuje súčasne vo viacerých vekových kategóriách. Šimon Holoďák (na fotke prvý sprava v dolnom rade) je našim dlhodobým mládežníckym hráčom. Hrá na poste libera a okrem volejbalu miluje cyklistiku. V uplynulej sezóne sa obaja dokonca prebojovali so staršími žiakmi na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska.

Lukášovi rodičia sú spoluzakladateľmi občianskeho združenia  Športom k radosti  v Prešove, ktoré sa venuje organizácii športových podujatí  pre deti s onkologickým, hematologickým či nádorovým ochorením.  Spoločne chcú podporovať u detí lásku k športu, pohybu, aby sa po ťažkej liečbe mohli vrátiť k svojim rovesníkom rovnako, ako Šimon a Lukáš.

Lukáš Brilla so svojimi medailami z Onko Olympiád

Volejbalisti aj vedenie prešovského klubu a okolia pravidelne prispievajú svojou troškou na turnajoch, z ktorých výťažok ide pre deti s onkologickým ochorením. Najbližšie sa chystá charitatívny turnaj v plážovom volejbale trojíc. 8. ročník charitatívneho podujatia Volejbalisti deťom 2018 sa uskutoční už 1.septembra 2018(sobota). Tento rok sa klub rozhodol venovať do dražby, ktorá prebieha na FB stránke Športom k radosti, dres skúseného blokára Michala Červeňa.

Dvojnásobný Majster Slovenska a trojnásobný držiteľ Slovenského pohára s radosťou podporil túto nádhernú myšlienku, v ktorej láska k športu pomáha iným. Okrem extraligového dresu z uplynulej sezóny sa Michal rozhodol vložiť do dražby aj svoj reprezentačný dres, v ktorom bojoval za Slovensko na Majstrovstvách Európy aj vo Svetovej lige. 

Tomu, kto v komentároch pod jednotlivými príspevkami OZ na Facebooku ponúkne do 31.8.2018 do 20:00 hod. najvyššiu sumu, odovzdá na turnaji dres sám Michal. Výťažok za extraligový a reprezentačný dres bude použitý na budúce športové aktivity pre deti, ktoré prekonali rôzne ťažké onkologické ochorenia. Viac o činnosti OZ Športom k radosti na www.sportomkradosti.sk.

*Edit: Svoj extraligový dres do dražby pridal aj Tomáš Lampart, klubové libero a tréner mladých volejbalistov. O dôvod naviac zapojiť sa do aukcie. 

FOTO: klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy