V prvom zápase 15. kola Niké Extraligy mužov videli diváci v univerzitnej športovej hale fantastický volejbal. Domáci hráči VK MIRAD UNIPO PREŠOV neboli ďaleko, aby zdolali lídra tabuľky z Myjavy, ale napokon sa museli uspokojiť s bodom po prehre v tajbrejku 2:3 (27:25, 24:26, 16:25, 28:26, 10:15).

V prvom sete sa tešili po dramatickej koncovke zverenci trénera Erika Digaňu, v druhom pre zmenu Myjavčania. Potom si Kopaničiari tretí set s prehľadom postrážili, aby vo štvrtom odvrátili domáci až štyri mečbaly a vynútili si tajbrejk. Tam už mali pevnejšie nervy extraligoví lídri a zápas napokon dotiahli do víťazstva.

Hráčmi zápasu sa stali univerzáli na oboch stranách. Mladý domáci Erik Gulák pomohol svojmu družstvu úctyhodnými 34 bodmi. Na strane hostí ocenil tréner Osipov Matúša Konca, ktorý uhral 24 bodov.

NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – 15. KOLO – PIATOK:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 2:3 (25, -24, -16, 26, -10)

Rozhodovali: Höger a Niklová, 212 divákov.

VK MIRAD UNIPO: Smolej 5, Šiket 2, Gulák 34, Ščerba 20, Jendrejčák 9, Goč 5, libero Turis (M. Hudák 5, V. Rzyman 0, Anderko 0). Tréner: E. Digaňa.

TJ SPARTAK: Pollák 5, Valo 6, Konc 24, M. Zeman 15, Viskup 20, Watzka 13, liberovia S. Paňko a Šíma (M. Donec 1, Š. Rzyman 2, O. Zeman 0). Tréner: V. Osipov.

Erik Gulák získal v zápase proti Myjave 34 bodov. FOTO VERONIKA MIHALÍKOVÁ

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: Žiaľbohu, my sme pre mňa z nepochopiteľných, ale zároveň pochopiteľných dôvodov pokazili druhý set. Nevedeli sme otočiť jednoduchú rotáciu, kde sme sa zasekli a následne sme sa z toho v ďalšom sete dostávali zbytočne. Štvrtý set sme so šťastím zabojovali a stiahli k nám. Bohužiaľ sa nám tam zranil Ján Jendrejčák. Verím, že sa do pohára dá poriadku a budeme môcť v pohári predviesť adekvátny výkon.“

Vitalij Osipov, tréner TJ Spartak: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. S Prešovom hráme stále veľmi ťažko. Myslím si, že to bol zápas pre divákov, ale nie pre hráčov a trénerov. Ďakujem svojim chalanom aj súperovi. Škoda, že prišlo zranenie v prešovskom tíme. Bola to hra nervov, hra charakterov. Kto vydržal, ten vyhral.“