VIDEO: Domáce víťazstvo nad Prievidzou za 3 body

V zápasoch sobotňajšieho 4. kola základnej časti volejbalovej extraligy mužov sa z víťazstiev tešili domáce družstvá. Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov si poradili s VK OSMOS Prievidza 3:1, keď po dvoch jasných setoch museli v závere odvracať hrozbu tajbrejku.

Hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Peter Porubský. Na strane hostí to bol najviac bodujúci hráč, smečiar Michal Kilian, ktorý nazbieral 21 bodov. Domáci univerzál Patrik Lamanec pomohol svoju tímu 20-timi bodmi.

Extraliga mužov – základná časť – 4. kolo – sobota:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VK OSMOS PRIEVIDZA 3:1 (18, 20, -20, 26)
Rozhodovali: Smolko a Tiňo, 110 divákov

Prešov: Smolej 14, Mikovčík 4, Lamanec 20, Ščerba 16, Jendrejčák 4, P. Porubský 7, liberá T. Lampart a Suchanič (Hudák 1, Šiket 0, V. Rzyman 0). Tréner: E. Digaňa.
Prievidza: P. Kudra 3, J. Hukel 14, Fejt 9, Kilian 21, Javorčík 19, Šimko 4, libero Krajčo (D. Mečiar 0). Tréner: R. Chudík.

Hráči zápasu: Peter Porubský (Prešov) – Michal Kilian (Prievidza)

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Rád by som povedal, že som spokojný aspoň s výsledkom, ale, žiaľ, strata toho jedného setu a záver mrzí. Prievidza nastupovala v priebehu každého zápasu v trošku inom zložení, nedalo sa na nich takticky pripraviť. Venovali sme sa side-outom. Obranu sme dnes mali katastrofálnu. Jednak na sieti, jednak v poli. Týždeň sme to netrénovali a zrazu sa to všetko zabudlo. Nie som spokojný, ale máme čas a priestor sa pripravovať. Čaká nás ťažšie obdobie, v ktorom budeme hrávať viac zápasov v rade, napríklad utorok – sobota, štvrtok – sobota, musíme sa na to adekvátne pripraviť.“

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: „Gratulujem súperovi, trošku šťastia na jeho strane a smoly na našej. Niektoré veci nám nevyšli. Netrénujeme úplne ideálne, ale myslím si, že volejbal bol pre oko diváka dobrý. Ešte tam bolo viac taktických chýb. Na to, že dnes nahrával 17-ročný Paťo Kudra v podstate celý zápas a naša hra stojí zatiaľ na tej neskúsenosti troch hráčov. Mišo Kilian na ‚účku‘, tam to ešte len skúšame. Viliam Fejt sa učí hrať volejbal. Myslím si, že sme predviedli solídny výkon. Bojovali sme. Miňo Javočík a Kubo Hukel sú skúsenejší hráči, potiahli ten tím. Narobili sme trošku stresov súperovi, ktorý bol favoritom. Akurát ma mrzí, že to je už asi štvrtá koncovka, ktorú sme takýmto spôsobom prehrali so silnejšími súpermi. My v Prievidzi začíname len budovať a vracať ten tím do základnej polohy a snažíme sa z toho ‚poloprofesionálu‘ trošku vyjsť a uvidíme, čo bude v januári.“

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_v-sobotu-domace-vyhry-presova
https://pis.sk/clanok/19867/presovski_volejbalisti_doma_zdolali_prievidzu.html
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983#817
https://www.presov.sk/presovski-volejbalisti-doma-zdolali-prievidzu-oznam/mid/311356/.html#m_311356
https://sport.aktuality.sk/c/vnvwyfp/extraliga-muzov-poprad-doma-porazil-prievidzu-patsetova-bitka-vo-svidniku/

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM EXTRALIGY
Najbližší extraligový zápas je na programe vo štvrtok (21.10.2021) o 20:00 hod. V 5. kole vycestujeme za mladým súperom ŠŠ volejbal Trenčín. Zápas bude možné sledovať online. Výsledok zverejníme na webe a klubových sociálnych sieťach.

Foto: Daniel Koháni
Zdroj: klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy