Domáce víťazstvo nad Myjavou 3:0

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov sú novými lídrami extraligy mužov. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nad TJ Spartak Myjava 3:0 a vystriedali svojho súpera na čele tabuľky. V druhom zápase triumfovali hráči TJ Slávia Svidník na palubovke VK OSMOS Prievidza po boji 3:2. Zápasy VK KDS Šport Košice – Rieker UJS Komárno a ŠŠ volejbal Trenčín – VKP Bratislava boli odložené.

Myjava viedla v prvom dejstve v Prešove 23:20, ale domáci otočili priebeh sériou piatich bodov a set ukončil blokom Ivo Mikovčík. V ďalšom priebehu už mali domáci volejbalisti navrch a pripísali si tretie víťazstvo v sezóne. Prešov je s deviatimi bodmi a jedným strateným setom na čele tabuľky. Myjava zaznamenala prvú prehru vo svojom štvrtom zápase sezóny.

Lídrom bodovania domácich bol skúsený smečiar Martin Sopko st., ktorý so pripísal 12 bodov, v útoku mal 73% úspešnosť. Za hostí mal Michal Zeman deväť bodov, z toho päť dosiahol blokom.

Zaujímavosťou duelu bolo stretnutie dvojičiek Rzymanovcov, ktorí nastúpili tentokrát proti sebe. Vincent v drese Prešova a Šimon hájil farby Myjavy.

Prešov čaká už v nedeľu (25.10.2020) o 17:00 hod. duel v Prievidzi.

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 3:0 (23, 19, 19)
Rozhodovali: Mil. Smolko a Sluk, bez divákov.

Prešov: P. Porubský 6, M. Sopko st. 12, Macko 6, Szarek 9, Ščerba 10, Mikovčík 4, liberá T. Lapmart a L. Brilla (Hudák 1, Šiket 1, V. Rzyman 2, Velička 0). Tréner: M. Kardoš.
Myjava: Pollák 5, Valo 2, Pokopec 8, Michal Zeman 9, Konc 4, Watzka 5, liberá Ochodnický a S. Paňko (Šíma 0, Viskup 8, Š. Rzyman 0, O. Zeman 2, Ševcech 0). Tréner: M. Pipa.

Hráči zápasu: Martin Sopko st. (Prešov) – Tobias Viskup (Myjava)

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Som rád, že sme vyhrali, ale nie som rád z predvedenej hry. Bohužiaľ náš súper bol lepší pri side-oute a na to, že hráme doma, by sme to mali byť my. Našťastie sa nám moderným volejbalom podarilo zatlačiť súpera servisom. Myjava má hráčov nižšieho vzrastu, čiže sa nám podarilo ich ubrániť. To je jediný kľúč. Celú sezónu tlačiť na to, aby sme mali 100%-tný sideout, resp. okolo 80% a vtedy budeme vyhrávať oveľa ľahšie, ako sme to ukázali v druhom sete. To je štýl hry, ktorý chceme hrať.“

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Zradila nás trochu technika na útoku, respektíve prevedenie útoku nášho univerzála. Mňa osobne Prešov neprekvapil ničím, ale prekvapili ma moji vlastní hráči, ktorí absolútne nedodržali taktické pokyny. S týmto sa musíme vysporiadať.“

https://www.facebook.com/presovvolejbal/photos/a.2128497997281920/2128498717281848/

Zdroj: SVF
Foto: Daniel Koháni

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy