VIDEO: Do pohára vstupujeme domácou prehrou, odveta o 3 týždne na Myjave

V stredu sa odohrali prvé zápasy 1. kola Slovenského pohára mužov, v ktorom vyzvali Prešovčania hráčov Myjavy a majstrovské Komárno zase privítalo vo svojej hale tím VKP Bratislava. Prešovčania uhrali v domácom prostredí proti zverencom trénera Martina Pipu len jeden set. V prvom zápase o putovnú trofej Štefana Pipu sa bodovo blysol smečiar Myjavy Matúš Konc, ktorý zaznamenal 26 bodov. Za Prešov nastúpil na prvý súťažný zápas v tomto ročníku reprezentačný nahrávač Samuel Goč, ktorý pôsobil minulú sezónu v Košiciach.

1. kolo turnaja o Slovenský pohár vo volejbale mužov 2021/2022 – na odvety – streda (3.11.2021):
VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (-23, 18, -19, – 22)

Rozhodovali: Smolko, Hudák – Koháni, Andruščák, 66 divákov.

VK MIRAD UNIPO: Smolej 6, Mikovčík 3, Lamanec 15, Ščerba 21, Jendrejčák 12, Porubský 2, liberovia T. Lampart a Suchanič (M. Sopko st. 10, Goč 0). Tréner: E. Digaňa.

TJ SPARTAK: Pokopec 12, Mačuha 8, Konc 26, Watzka 8, Zeman 10, Valo 1, liberovia Ochodnický a Paňko (Šíma 0, Barták 0, Viskup 1). Tréner: M. Pipa.

Rozhodovali: Smolko, Hudák, Koháni, Andruščák

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Potvrdili sa moje slová z tréningu. Mysleli sme si, že sme neporaziteľní. Na jednej strane bude tá prehra poučná. My na Myjavu máme. Pôjdeme tam jednoznačne vyhrať, ale je to dobrá skúsenosť, aby tí mladí chlapci, ktorí si myslia, že všetko ide automaticky, tak nejde. Musia začať od každého tréningu. K zápasu, dneska sme neubránili kľúčového hráča Myjavy, koncentrácia nám opadla. Myjava hrala odvážne, hlavne na servise. My sme urobili enormné množstvo chýb. Len jedným okom som nahliadol do štatistiky a urobili sme tuším 26 chýb za 4 sety, čo som ešte nezažil tento rok.“

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Boli sme pripravení na to, že Prešov na nás zatlačí servisom. Veril som tomu, že sa s tým náš príjem vysporiada. Počas celého zápasu som tŕpol, až do poslednej lopty. Mrzí ma z našej strany sa vyskytli také juniorské, kadetské chyby, ktoré tam vôbec nemuseli byť a mohol byť ten výsledok možno ešte priaznivejší. Ale klobúk dole pred Prešovom, pretože nás porazili pred týždňom tuším 3:0 a nie, že by nás to poznačilo, ale som rád, že sme tú facku dostali. Síce sme s nimi teraz v pohári vyhrali, ale máme na čom ešte pracovať. V odvete očakávam výborný servis od Prešova a dúfam, že my sa zlepšíme na prihrávke. Trošičku lepšia komunikácia. Stále to je otvorené, bude to boj a budem rád, keď to zvládneme.“

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_v-1-kole-slovenskeho-pohara-m
https://pis.sk/clanok/19885/presovski_volejbalisti_vstupili_do_pohara_domacou_prehrou-_odveta_o_3_tyzdne_na_myjave.html

SLOVENSKÝ POHÁR VO VOLEJBALE MUŽOV 2021/2022

V Slovenskom pohári mužov 2021/2022 nastupuje sedem tímov. Na základe losovania má ŠŠV Trenčín voľný žreb a postupuje priamo do semifinále, ktoré sa bude žrebovať po skončení prvého kola. Žreb 1. kola (štvrťfinále – na odvety, termíny 3. a 24. 11. 2021). 2. kolo (semifinále, bude sa žrebovať, na odvety, termíny 15. 12. 2021 a 12. 1. 2022). 3. kolo (finále, 5.2.2022).

Majstrovské Komárno privítalo vo svojej hale tím VKP Bratislava.  Rovnako ako v Prešove jeden set dovolili uhrať hosťom z Bratislavy aj hráči Komárna. Zápas skončil 3:1 (25, -18, 19, 21).

Tretí zápas 1. kola sa odohrá 16. 11. 2021 o 18.00 hod, keď VK OSMOS Prievidza nastúpi proti TJ Slávii Svidník.

Odvety sú na programe 24. 11. 2021.

PROGRAM NAJBLIŽŠÍCH EXTRALIGOVÝCH ZÁPASOV
Extraliga pokračuje v sobotu (13.11.2021) odvetami základnej časti najvyššej súťaže. Na zápas 8. kola vycestujeme za regionálnym rivalom do Svidníka. Stretnutia na severovýchode Slovenska bývajú náročné, ale v náš prospech hovorí víťazstvo 3:0 z prvého kola. Zápas začína o 17:00 hod. a bude možné ho sledovať online.

Pri najbližšom domácom zápase sa uvidíme v nedeľu (21.11.20) tradične o 17:00 hod. V Športovej hale Prešovskej univerzity v Prešove privítame obhajcu titulu Rieker UJS Komárno. Srdečne pozývame fandiť. Zápas premiérovo odvysiela televízia JOJ Šport s komentátormi.

Foto: Veronika Mihaliková
Zdroj: klub a svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy