Do play off z DRUHÉHO MIESTA!

V extralige mužov sa dnes hrali posledné zápasy nadstavbovej časti. Súboje rozhodli aj o našom umiestnení v tabuľke, kde sme mohli obsadiť tak druhé, ako aj štvrté miesto. Do play off pôjdeme napokon z druhého miesta! Zápas v Komárne sme vyhrali 1:3 a predskočili Prievidzu, ktorá viedla v Košiciach 2:1, ale napokon prehrala 2:3. V skupine o 6.-9. miesto vyhrala Myjava nad Trenčínom 3:0 a Svidík zvíťazil v Starej Ľubovni 3:2.

Vo štvrťfinále play off, ktoré sa hrá na dva víťazné zápasy, sa stretnú:
Nitra (1.) – Trenčín (8.) – 9.3.2017
Prešov (2.) – Svidník (7.) – 11.3.2017
Prievidza (3.) – Myjava (6.) – 11.3.2017
Košice (4.) – Komárno (5.) – 11.3.2017
O záchranu bude v prelínačke bojovať Stará Ľubovňa.

Play off štartujeme doma proti TJ Slávia Svidník už 11. marca 2017!

VK Spartak UJS Kománo vs. VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-19, -22, 23, -24)
10. kolo skupiny o 1.-5. miesto
Rozhodovali: Kováč a Sarka
Komárno: Halanda 17, Demčák 2, Ilič 20, Hrušík 13, Kazmierczak 6, Stefanovič 0, libero Pápai (Podstupka 4, Janušek 0, Sťahuliak 0). Tréner: M. Palgut.
Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 14, Macko 13, Lux 15, Drobňák 23, Červeň 8, libero T. Lampart (Rajduga 0). Tréner: J. Vlk.

Diváci v Komárne sa už od úvodnej výmeny mali na čo pozerať. Domáci najprv otáčali z 1:3 na 4:3 a potom sa karta obrátila. Komárno viedlo 6:4, no následne sme my otočili na 8:6 a neskôr si vytvorili aj prvý trojbodový náskok za stavu 14:11. Ten sme si držali až do koncovky setu. Rozhodujúci náskok bol, keď sme odišli na 22:16. Domáci síce ešte znížili na 19:22, posledné slovo sme mali my.

V úvode druhého setu sa striedali obe mužstvá vo vedení a domáci vyrovnávali na 8:8. Ako prví sme náskokom odskočili my, za stavu 12:9 a po technickom oddychovom čase aj 15:10. Dve esá Podstupku znamenali úpravu stavu na 16:17 z pohľadu domácich, no nám sa opäť podarilo záskať vedenie 20:17. Po smeči Iliča však Komárno vyrovnalo na 20:20, no tri esá Maťa Sopka v rade naklonili misky váh na našu stranu a za stavu 24:20 sme už dokráčali k zisku setu, aj keď až po treťom setbale.

Komárno sa v 3. sete zlepšilo takmer vo všetkých činnostiach a získalo vedenie 4:1. My sme však vyrovnali na 6:6. Domáci sústredenou hrou išli opäť do vedenia 13:9. Mierny náskok si držali aj v ďalšej fáze setu, keď viedli 16:12 a 20:16. Rozhodnuté to vyzeralo byť za stavu 22:18, no naši chlapci zbrane nezložili a v samotnom finiši bol stav 23:22 pre Komárno. Napokon to boli domáci, ktorí sa za predvedenú hru aj zaslúžene tešili zo zisku tretieho setu.

Zverenci Miroslava Palguta hrali s nami vyrovnanú partiu aj vo štvrtom sete. Spočiatku vyrovnaný stav zmenilo Komárno, ktoré získalo vedenie 11:9. My sme však kontrovali a viedli 12:11, no rovnakou mincou opätovne odpovedali Komárňania a viedli 14:12. Ani za stavu 14:14 sa domáci nezľakli a získali vedenie 18:16 a keď set gradoval, dokonca aj 21:18, až sa dostali do vedenia 24:21 a malo naozaj na dosah tajbrejk. Ani jeden setbal však nedokázali využiť a pri skvelom podaní Juraja Drobňáka sme otočili a využili hneď aj svoj prvý mečbal a zápas tak ukončili piatimi bodmi v rade.

Miroslav Palgut, tréner VK Spartak UJS Komárno: „Začali sme dobre prvý set, no klasicky sme zahrali v strednej časti setu dosť netakticky a prvý set nám ušiel. Po zmene nahrávača sa to trošku vylepšilo, no bohužiaľ sme v koncovke neuspeli, ktorá ide aj na vrub nahrávačov, ale na druhej strane to bol pekný volejbal a boli dobré akcie na obidvoch stranách a tiež aj dobre podania, preto si myslím, že diváci mohli odísť domov spokojní. Škoda záveru štvrtého setu, chýbala tam väčšia vyhratosť nášho nahrávača, no na druhej odohral skvelý zápas a spoluhráči mu mohli v tom závere viac pomôcť.“

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Mali sme to dobre rozbehnuté, prvé dva sety sme viac menej dokázali byť jasne nad Komárnom. Od toho tretieho setu domáci zlepšili servis, prihrávku a nedostávali sme sa do útoku prvým sledom. Mali sme problém aj na sieti prekonať bojovnosť Komárna, ale nakoniec sme mali vo štvrtom sete zrejme aj viac šťastia v koncovke a nakoniec sme to uhrali. Nebol to dnes ideálny zápas, ale boli sme dosť pod tlakom, pretože sme museli vyhrať, no bojovali sme až do konca, aj keď to bolo pre nás ťažké.“

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉