Dnes naživo o 18:00 na slovak sport 3

Prešov mieri za 10. víťazstvom v rade. Zaskočí Trenčín favorita?

skylink-slovak-sport-satelitna-technika

Máme tu štvrtok a volejbaloví priaznivci sa už tradične môžu tešiť na pravidelný televízny zápas na Slovak Sport TV 3. Dnes sa v predohrávke 10. kola stretnú mladíci z COP Trenčín s lídrom tabuľky a zatiaľ jediným nezdolaným tímom extraligy mužov VK MIRAD PU Prešov. Duel sa začína o 18:00.

„Prešov je samozrejme favoritom zápasu, to je jasné. Ja budem spokojný, keď odvedieme aspoň taký výkon ako v dvoch setoch naposledy proti Myjave, kde sme potrápili favorita, hoci sme hrali s tromi-štyrmi kadetmi. Pre nás bude úspech, keď donútime Prešov hrať v základnej zostave a nebude si môcť dovoliť dať druhú šestku. Chceme súpera čo najviac potrápiť,“ povedal tréner COP Miroslav Palgut.

Trenčín je v tabuľke na 8. mieste, keď z deviatich duelov vyhral dva s bilanciou setov 9:24. Od úvodu sezóny chýba zranený Šimon Krajčovič, v posledných dueloch nehral pre disciplinárny trest ani Filip Gavenda. „Niektoré zápasy mohli byť z našej strany lepšie, v niektorých sme podali dobré výkony. Keby sme hrali so slabšími súpermi tak ako so silnejšími, tak by sme sa nemuseli obávať o výsledky,“ dodal Palgut. Mladých Trenčanov čaká už v piatok ďalší náročný duel so súperom z hornej päťky, druhým Komárnom. „Platí to isté ako v prípade Prešova. Čakajú nás silnejší súperi, proti ktorým chceme podať čo najlepší výkon,“ dodal Palgut.

V prvom vzájomnom zápase v tejto sezóny vyhral Prešov nad Trenčínom v úvodnom extraligovom kole 20. septembra 3:1. „Bol to iný zápas, nedá sa z toho vychádzať. Bolo na začiatku sezóny a mojim zámerom bolo v prvých piatich zápasoch dať šancu všetkým hráčom z dvanástky, aby mali zápasovú prax. Tak to budeme robiť aj v najbližších piatich zápasoch s papierovom slabšími súpermi,“ povedal tréner Prešova Ľuboslav Šalata.

Prešov sa pred sezónou výrazne posilnil a v prvej polovici sezóny napĺňa veľké ambície. V deviatich dueloch neprehral ani raz a je na čele tabuľky. „Je nám jasné, že v každom zápase nás budú všetci vnímať ako favorita a je na nás, aby sme sa s tým vysporiadali a zápasy výsledkovo zvládali. V prvej polovici súťaže sme využili priaznivý žreb, pretože sme mali Prievidzu aj Komárno doma. V Myjave sme otočili z 0:2, ale bojovnosťou a individuálnym výkonom Maťa Sopka sme to dokázali zvrátiť. v niektorých zápasoch to bolo herne optimálne, ale družstvo to zvládlo bojovnosťou, silou kolektívu a individuálnymi výkonmi opôr,“ dodal kouč Šarišanov.

V zlomových momentoch sa prejavili skúsenosti Sopka, Červeňa, či Feňa. „V koncovkách setov prejavili skúsení hráči rozvahu a pokoj. Vtedy sa ukazuje rozdiel medzi hráčom a hráčom,“ dodal Šalata. Prešov patrí k horúcim ašpirantom na titul, ktorý naposledy získal v roku 2005. „Je ešte skoro o tom hovoriť. Dôležité zápasy prídu v marci a v apríli. Prvá polovica súťaže však niečo naznačila a urobili sme si u súperov rešpekt. Cítiť aj väčší záujem divákov, ktorí už nechodia len na lepších súperov, ale prídu aj na papierovo slabších, pretože sú zvedaví na nás,“ dodal na záver Šalata. Prešov v prvých deviatich zápasoch nazbieral 25 bodov, keď vyhral 27 setov a prehral len osem.

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete tu: http://svf-web.azurewebsites.net/CompetitionHome.aspx?ID=14

Zdroj: Filip Hudec, SVF