Diváci, ktorí prišli v 19. kole Niké Extraligy mužov do Prešova určite neoľutovali. V zápase proti VKP Bratislava sa odohrali štyri sety a okrem prvého dejstva o víťazovi rozhodovali tesné koncovky. Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov bojovným prístupom otočili priebeh štvrtého setu a nedovolili odviesť ani bod do hlavného mesta. Šarišania vyhrali 3:1 po setoch 25:20, 27:25, 23:25 a 26:24, a tak môžu naďalej pomýšľať v súboji s Komárnom na diaľku na druhé miesto po základnej časti.

V dueli s Bratislavčanmi sa Prešovčania prezentovali parádnym tímovým výkonom. Úvod zápasu mali plne pod kontrolou. Až v druhom sete sa hra vyrovnala. Koncovku zvládli lepšie domáci, ale hostia sa im rovnakou mincou revanšovali najtesnejšom rozdielom v závere tretieho setu. Vo štvrtom dejstve prehrávali domáci už 12:18 aj 18:22, ale nepriaznivý vývoj dokázali vyrovnať a dokonca získať víťazný set a dôležité 3 body.

Famóznymi individuálnymi výkonmi sa prezentovali kapitán Prešova Michal Ščerba s 28 bodmi. Hosťujúci tréner Robin Pělucha ocenil zo svojho družstva Michala Trubača, ktorý pomohol svoju tímu 26 bodmi. Hráčom zápasu za domácich sa stal nahrávač Samuel Goč.

VKP s istotou obsadí štvrté miesto. Prešovčania skončia druhí v prípade, že Komárno prehrá vo Svidníku a Digaňovi zverenci vyhrajú zápas s lídrom tabuľky v jeho domácom prostredí myjavskej haly o týždeň v sobotu (11.3.2023) o 19:00 hod.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „V prvom rade musím poblahoželať chlapcom, lebo to nemali posledné dva cykly ideálne, bojovali s chorobami. Dnes ukázali srdiečko a charakter. Musím pochváliť Ščerbu, Smoleja, ktorí boli stavebný kameň. Goč klobúk dole, dnes hral výborne a sebavedomo. Takisto Erik Gulák, Janko Jendrejčák, blokári, Turis proste všetci. Ozaj obrovský klobúk dole pred chlapcami, aký ťažký zápas dokázali otočiť.“

Robin Pělucha, tréner VKP Bratislava: „Bolo to dramatické až do konca. Tie prvé dva sety nám trošku ušli. Urobili sme mierne zmeny v zostave. Nakoľko sa nám druhé účko zranilo, tak sme to nejak „plátali“ a vyšlo to. Chlapci bojovali, škoda záveru toho štvrtého setu, kde nás domáci stiahli a nakoniec vyhrali.“

Samuel Goč, nahrávač VK MIRAD UNIPO Prešov: „Rozhodlo sa na servise, na obrane v poli a na dohrávaných loptách. Prvé dva sety sme hrali výborne. Potom sme sa trošku zasekli na side-oute a štvrtý set sa nám podarilo otočiť bojovnosťou.

Hráči zápasu: Michal Trubač (VKP Bratislava) - Samuel Goč (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Myjava je istým lídrom základnej časti súťaže. Prešov je po 19 kole priebežne na 3. mieste s počtom bodov 41. 14 víťazstiev, rovnako ako Prešov, má na konte aj druhé Komárno, ale 42 bodov. Bratislava ma isté 4., Svidník 5. a Prievidza 6. miesto.

Pripomíname, že prvé 2 tímy po základnej časti  Niké extraligy mužov postupujú priamo do semifinále play-off. Zvyšné 4 družstvá o miestenku zabojujú vo štvrťfinále princípom (3. vs. 6. a 4. vs. 5.).

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM ZÁKLADNEJ ČASTI NIKÉ EXTRALIGY
20. kolo 11.3.2023 (sobota) o 19:00 hod. TJ Spartak Myjava – VK MIRAD UNIPO Prešov

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu