Deti zo ZŠ Sibírska našli volejbal! Budú z nich nové športové hviezdy?

V piatok (03.11.2017) zorganizoval Mestský úrad Prešov a jeho Odbor školstva, kultúry a cestovného ruchu, pod záštitou Oddelenia školstva, mládeže a športu už tradičné podujatie s názvom NÁJDI SVOJ ŠPORT. Aj naši hráči a tréneri mládeže v hojnom počte zavítali do telocvične na Základnej škole Ul. Sibírska v Prešove. Účelom cesty bola prezentácia športov, ktoré sa v meste Prešov hrajú na profesionálnej úrovni aj s výchovou mladých talentov. Okrem nás pozvanie prijali hádzanári a futbalisti Tatrana Prešov, hokejisti HC Penguins, Prešovskí kickboxeri, zástupcovia gymnastiky klubu TJ Slávia Prešov a tiež Detského atletického oddielu. 

My sme samozrejme ukázali, v čom sme najlepší a zastupovali sme prezentáciu jedného z najatraktívnejších športov sveta – VOLEJBALU. Počas vyučovania sme žiakom prvého a druhého stupňa predviedli základné volejbalové techniky a ukázali im, že aktívne trávenie voľného času prospieva ich fyzickému aj psychickému vývoju. Deti boli veľmi poslušné a iniciatívne sa zapájali do športovej činnosti i zvedavými otázkami.  Všetci žiaci dostali od našich profesionálov informačný leták s kontaktnými číslami na trénerov mládeže. V priebehu celej sezóny sa môžu šikovní chlapci uchádzať o miesto v klube. Nábor je priebežný na telefónnom čísle športového koordinátora (Milan Kundľa 0907 354 049). Ako motivácia určite poslúži aj voľná vstupenka, ktorá bola súčasťou letáku a deti ju môžu využiť na ľubovoľný domáci zápas s doprovodom dospelej osoby do konca tohto roku. Tešíme sa a veríme, že už čoskoro rozšírime rady mládeže o ďalšie talenty, možno budúce volejbalové hviezdy!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy