Derby ako remeň čaká prešovských volejbalistov

Derby ako remeň čaká prešovských  volejbalistov

Po šlágri s Myjavou čaká prešovských priaznivcov  volejbalu ďalšia lahôdka. V sobotu budú Prešovčania hostiť tradičného rivala zo  Svidníka.
PREŠOV.  Favorizovaná Myjava bola prvým vážnym súperom, ktorý v novej extraligovej sezóne  preveril sily prešovských volejbalistov. Zápas na domácej pôde však hráči VK  Mirad PU Prešov nezvládli.

Hoci  so súperom zvádzali tuhý boj, kopaničiari nestratili ani set.

Teraz čaká na prešovských volejbalistov ďalší šláger a  ešte väčší favorit. Na domácej pôde, v hale Prešovskej univerzity, privítajú v  sobotu o 18. hodine Svidníčanov.

Vo  východniarskom derby je favoritom Svidník. Vlaňajší bronzový medailista má za  sebou tri zápasy a tri výhry.

Domáci však svoju kožu zadarmo nedajú. Obaja súperi na  seba v letnej príprave narazili, hráči sa poznajú.

V  zostavách oboch celkov figurujú hráči, ktorí v minulosti hrali v tom opačnom  drese. Do Prešova prišli pred sezónou Závacký, Macko a Rajduga, opačným smerom  putoval Tholt.

Potrebujú viac trúfalosti

Po  úvodných dvoch hladkých víťazstvách vrátil Prešovčanov na zem zápas s rivalom z  Myjavy. Čo z toho vyplýva pre trénera Ľuboslava Šalatu?

„Odhalila mi nedostatky, na ktorých ešte musíme pracovať. Mysleli sme si, že sa už nachádzame na nejakej úrovni. Robíme veľa  individuálnych chýb pri bránení, medzihre i v útoku, ktoré som postrehol u  mojich hráčov a potrebuje na nich v tréningu popracovať.“

V  zápase lodivod VK Mirad PU prestriedal aj nahrávačov. Namiesto kapitána  Stanislava Lamparta poslal na ihrisko Ľubomíra Závackého.

„Chcel som dať príležitosť aj Závackému, lebo on je  bojovník a srdciar. Pamätám si z minulosti, že dokázal privodiť zvraty v  zápasoch,“ povedal kouč o nahrávačovi, ktorý bol vlani na hosťovaní v Starej Ľubovni ako kmeňový hráč Svidníka. Teda hráčov sobotňajšieho súpera pozná  dokonale.

Zápas proti Svidníku nebude pre domácich ľahký. „Chceme  sa na nich dobre pripraviť. Ich hru si rozanalyzujeme a verím, že hráči si  trochu viac na nich trúfnu ako na Myjavu,“ dodal Ľ. Šalata.