Deň detí sme strávili medzi deťmi

Medzinárodný deň detí sme v klube oslávili najlepšie ako sa dá, a teda medzi detvákmi. Naši hráči sa v piatok (1. júna) vybrali navštíviť športuchtívé deťúrence zo základných škôl v Prešove. Jedna skupina hráčov navštívila žiakov na ZŠ Šrobárová a druhá sa vybrala na podujatie ZŠ Sibírska v rámci športovo-propagačného podujatia Nájdi svoj šport.

Na ZŠ Šrobárová, kde máme aktívne športové triedy so zameraním na volejbal, sa pán riaditeľ Ján Mačej pri príležitosti 30. výročia školy rozhodol zorganizovať vo vonkajšom školskom priestore veselý deň detí. Nechýbali skákacie hrady, maľovanie na tvár a o zábavu sa starala skupina Mafia Corner. Ako sprievodný program boli pripravené stanovištia, na ktorých mohli deti za športové aktivity zbierať žetóny. Získané žetóny mali možnosť vymeniť za sladkosti, tričká, dresy a iné športové náčinie.

Na jednotlivých vyhradených miestach sa prezentovali zástupcovia športových klubov. Okrem športovcov z Tatrana Prešov, Juda, Karate, volejbalistiek z Eperie a hráčov hokeja z Banskej Bystrice, jedno stanovište patrilo aj nášmu klubu, ktorý zodpovedne reprezentovali Tomáš Lampart, Michal Červeň, Juraj Jurko, Matúš Margcin a Kamil Pavilinský. Deti si z našimi hráčmi mohli zahrať volejbal, odfotiť sa alebo sa opýtať na čokoľvek, čo ich zaujímalo. 

Podpisová akcia pokračovala aj v telocvični ZŠ Šrobárová. Michal Červeň a Tomáš Lampart zachytení pri autogramiáde priamo na čestné miesto palubovky športového stánku základnej školy. 

Mesto Prešov v spolupráci so športovými klubmi potešili na ZŠ Sibírska žiakov hneď ôsmich prešovských základných škôl, ktoré sa zhromaždili v telocvični.  Na podujatí Nájdi svoj šport sa deti náramne tešili účasti zástupcov a hráčov kolektívnych a individuálnych športov z Prešova. Náš klub na tejto akcii zastupovali noví hráči už trénujúci s A-mužstvom, menovite Samuel Ferenc, Boris Velička a Šimon Šefčík. Deťom predviedli základné volejbalové činnosti a my dúfame, že viaceré z nich si nájdu cestu k volejbalu a možno aj do našej volejbalovej rodiny.

 

Zdroj a foto: Milan Kundľa, Erik Digaňa, www.zssrobarovapo.sk a klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy