Ďalší víťazný zápas, Komárno zdolané 3:1

Prešovskí volejbalisti pokračujú vo výbornom vstupe do novej extraligovej sezóny. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali aj piaty zápas, keď si doma poradili s Komárnom 3:1.

Prešov získal prvý set hladko, ale hostia zlepšili hru a vyrovnali. Zlomové bolo tretie dejstvo, v ktorom Komárno viedlo 13:10, ale domáci v polovici setu vyrovnali, zvládli aj koncovku a potom aj štvrtý set.

Minimálne päť víťazstiev od začiatku sezóne dosiahol Prešov prvýkrát od sezóny 2014/2015, kedy nenašiel premožiteľa ani v jednom z osemnástich duelov základnej časti.

Lídrom produktivity víťazného tímu bol poľský univerzál Lukasz Szarek (16 b.), sekundoval mu hráč mesiaca Martin Sopko st. (15 b.). Prešovu chýbal blokár Ivo Mikovčík, v základe nastúpil na jeho mieste Tomáš Šiket. Za hostí si 23 bodov pripísal univerzál Peter Mlynarčík, smečiar František Ogurčák nazbieral 16 bodov.

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – RIEKER UJS KOMÁRNO 3:1 (19, -17, 21, 17)
Rozhodovali: Niklová a Tiňo, bez divákov.

Prešov: Šiket 3, P. Porubský 8, M. Sopko st. 15, Macko 10, Szarek 16, Ščerba 10, libero T. Lampart (Velička 0, V. Rzyman 0). Tréner: M. Kardoš.
Komárno: Kubš 4, Kašper 10, Mlynarčík 23, Ogurčák 16, Tarabus 11, Jalovecký 0, liberá Turis a Pati-Nagy. Tréner: R. Pělucha.

Hráči zápasu: Martin Sopko st. (Prešov) – Peter Mlynarčík (Komárno)

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Vedeli sme, že to nebude ľahký súper aj vzhľadom na to, že nám chýbal hráč zo základnej zostavy. Z Tomáša Šiketa keď opadol stres, tak reálne to nebolo až také zle. Vedeli sme, že súper nebude hrať tak, ako posledný zápas proti Bratislave, ktorý im totálne nevyšiel. Fakt dnes hrali veľmi dobre v obrane. Dá sa povedať, že nás dosť ubránili a mali sme problém si urobiť side-out, čo je kľúčom k víťazstvu. Našťastie v druhej časti sme začali veľmi dobre servovať, na základe toho aj brániť a keď dávate tlak na súpera, tak ten sa zlomí. Nakoniec sme vo štvrtom sete sériou piatich-šiestich bodov otočili zápas.“

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Po prvé chcem pogratulovať Prešovu, hrali pekne. Z našej strany to bol asi jeden z tých lepších zápasov, nakoľko sme odohrali štyri, stále je toho málo. Zohrávame sa. Niektoré fázy boli fajn, boli bojovné, niektoré boli trochu horšie. To na Prešov nestačí. Čiže keď nám to vychádzalo, tak sme mali navrch, keď sme poľavili, tak Prešov nám to nedaroval. Momentálne zaslúžene vyhral.“

Peter Porubský, nahrávač Prešova: „Bol to náročný zápas. Vedeli sme, že Komárno je dobrý súper, majú kvalitný káder. Celý zápas bol ako na hojdačke, až na ten posledný set, kedy sa nám podarilo odskočiť a dotiahnuť to do víťazného konca.“

Prešov čaká najbližšie v dohrávke 3. kola duel s VKP Bratislava (sobota 14. 11.), Komárno tiež v 3. kola privíta takisto o týždeň v sobotu Svidník.

Zdroj: svf.sk