VIDEO: Chuť po víťazstvách sme si napravili výhrou nad Košicami, čaká nás play-off

V nadstavbovej časti Edymax extraligy sa našim hráčom príliš nedarilo a mentálnu pohodu v kabíne dostali šancu napraviť v sobotu, posledným zápasom 6. kola. Na domácej palubovke privítali východniarskeho rivala z Košíc, ktorému po tesnom finále Slovenského pohára, mali čo vracať. Keďže k zmenám v tabuľke elitnej skupiny už dôjsť nemohlo, tak obaja tréneri dostali priestor na posledné vyladenie formy pred play-off. Po fantastickom obrate z 0:2 na 3:2 sa z víťazstva tešili Miraďáci, čím nielen potešili domáce publikom, ale dokonale si napravili chuť pred vyraďovacou fázou. Bodovo exceloval legionár Jaroslav Bogdanovič i smečiar Michal Hudák. Kapitán Martin Sopko st. oddychoval.

Priebeh hry
Naši hráči začali bez kapitána Martina Sopka st. zhurta. V „základe“ ho vystriedal mladý smečiar Šimon Gula a hostí zaskočil. Košice sa však rýchlo spamätali a pri skóre 8:6 šnúrou 6 bodov v rade nazbierali náskok, ktorý si udržali do konca setu (22:25).

V druhom dejstve vzdorovali naši volejbalisti dlhšie. Šancu na ihrisku dostal Michal Rajduga i Matej Faron. V tesnej koncovke zabojovali Košice a po výsledku 24:26 razom viedli už 0:2.

Miraďáci dostali poslednú šancu za zvrat zápasu a chopili sa jej na výbornú. Výrazne pomohlo množstvo chýb, ktoré sa však prejavilo na oboch stranách. V treťom sete za stavu 17:17 zabralo podanie blokára Iva Mikovčíka, v ktorom pribudlo na naše konto 5 bodov v rade a hostia nemali dostatok času na vyrovnanie. Set ukončil pokazený Košický servis na 25:21.

Rovnakým výsledkom 25:21 sa skončilo aj štvrté dejstvo, v ktorom naši hráči prelomili nepriaznivý vývoj z 11:13 na 20:13. Výraznú zásluhu na rade bodov mal výborne podávajúci smečiar Michal Hudák. Z mladíkov sa esom blysol Boris Velička. Definitívne vyrovnanie zápasu ziskom štvrtého setu potvrdil razantným útokom zo siete blokár Ivo Mikovčík.

Tajbrejk sa ťahal bod po bode. Súperi si strany vymenili pri skóre 7:8 a východniarski fanúšikovia si napätia užili dostatok. Prešovskí volejbalisti premenili na celkové víťazstvo až 6-ty mečbal po este výborne hrajúceho smečiara Michala Hudáka.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „My sme dnes nastúpili bez Martina. Chcel som vidieť, ako sa k tomu postavia chlapci, ktorí to potrebovali. Som rád, že zobrali na seba zodpovednosť. Blahoželám im k víťazstvu. Sme pripravení na Svidník.

Richard Vlkolínsky, tréner VK KDS Šport Košice: „Bol to volejbal plný chýb. Šialene veľa chýb na oboch stranách. Ja som niečo pripravoval a nechcem povedať, že som chcel, aby hrali inak, chcel som, aby tam bolo niečo, čo tam dnes jednoducho nebolo. Hráči to vedia, ukazujú to na tréningu a neukázali to na ihrisku. Prešovčania ukázali chuť po výhre a gratulujem im k víťazstvu.“

MVP: Michal Hudák (Prešov
Počet divákov:  247 divákov
Rozhodovali: Juraj Mokrý, Dušan Daruľa

Po 6. kole nadstavbovej časti súťaže máme bilanciu 13-11, 39 bodov a už v predstihu bolo jasné, že do vyraďovacích bodov pôjdeme zo štvrtého miesta. Víťazom 2. časti súťaže sa stala Prievidza. Na druhom mieste sú Košice a tretia priečka patrí Nitre.

V skupine o 5.-10. miesto si Svidník upevnil 5. pozíciu nasledovaný družstvom Myjavy. Na 7. mieste je Komárno, za ktorým sa umiestnili mladíci z Trenčína, ktorí sa vo vyraďovacej fáze nepredstavia. 9. miesto patrí Zvolenu a s 28 prehrami na konte sa na poslednej priečke umiestnila Stará Ľubovňa.

Budúci týždeň štartuje vyraďovacia play-off fáza Edymax extraligy. Začíname na domácej palubovke a vo štvrťfinále na 2 víťazné zápasy sa popasujeme s družstvom TJ Slávia Svidník. Srdečne pozývame fandiť v sobotu (16.3.) o 16:00 hod. Nasledujúci zápas vo Svidníku (23.3.) môžete sledovať pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, alebo cez mobilnú aplikáciu TVcom, kde bude prenos streamovaný. Držte palce. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_presov-otocil-derby-s-kosicami

https://pis.sk/clanok/17836/presovski_volejbalisti_zdolali_kosice-_v_play-off_si_to_rozdaju_so_svidnikom.html

https://mysaris.sme.sk/c/22071884/vo-stvrtfinale-play-off-extraligy-volejbalistov-sa-presov-stretne-so-svidnikom.html

https://presov.dnes24.sk/drama-ako-sa-patri-presovski-volejbalisti-v-derby-otocili-zapas-z-0-2-na-3-2-324655

FOTO: klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy