Súboje o Slovenský pohár už tento víkend!

Na tohtoročný finálový turnaj Slovenského pohára budeme cestovať dobre naladení. Chuť víťaziť prinavrátil posledný zápas s Nitrou a v plnej sile si dávame tie najvyššie ciele. Obhajoba bude náročná, ale my si trúfame! Ak máte možnosť docestovať, neváhajte prísť podporiť našich chlapcov v sobotu (my veríme, že aj v nedeľu ;), do Mestskej športovej haly v Starej Ľubovni!

 

Semifinalisti
Finálový turnaj Slovenského pohára spoznal svojich prvých semifinalistov už po základnej časti Extra ligy. Automaticky doň postupovali mužstvá, ktoré sa po 1. kole umiestnili na prvom a druhom mieste. Spolu s nami si takto postup na čele tabuľky zabezpečila VKP Bystrina SPU Nitra. O ďalšie dve miestenky si to vo dvoch vzájomných zápasoch rozdali TJ Spartak Myjava proti VK Prievidza a VK Spartak UJS Komárno proti VK KDS Šport Košice. Z postupu sa nakoniec tešili v Prievidzi a v Komárne.

 

Kto bude náš súper?
Slovenská volejbalová federácia v závere roka 2016 oznámila, že boje o Slovenský pohár sa uskutočnia 11.-12.02.2017 v Starej Ľubovni. Je veľmi dôležité nabrať istotu na palubovke. Aj preto budú naši chlapci trénovať priamo v Ľubovni už v piatok. Ďalší tréning stihnú v sobotu dopoludnia a urobia si tak chuť na svoj play off zápas, ktorý sa začne o 18:30 hod. proti Prievidzi. Prvého finalistu spoznáme v zápase so začiatkom o 16:00 hod., medzi Nitrou a Komárnom.

 

Ambície sú najvyššie
K predturnajovej nálade sa vyjadril aj náš tréner Jaroslav Vlk: „Hovorí sa, že ťažšie sa obhajuje ako vyhráva. Našim súperom v semifinále je Prievidza, s ktorou máme túto sezónu priaznivú bilanciu. Dva vyhraté zápasy z troch síce hovoria v náš prospech, ale rozhodujúci bude až súboj v Starej Ľubovni. Prievidza má mnoho legionárov a aj nákup nových hráčov pred sezónou vypovedá o veľkej túžbe po úspechu. Naše družstvo je fyzicky i psychicky pripravené. Všetci hráči sú po zdravotnej stránke relatívne v poriadku a choroby si hádam vyčerpali ešte cez sviatky. Vedia do čoho idú a majú natrénované nielen v nohách, ale najmä v hlavách, čo považujem za kľúčové. Pre úspech urobíme maximum.“

 

Trofej Slovenského pohára zdvihnú nad hlavy okrem mužov aj víťazný tím v kategórií žien. Na nedeľu sú naplánované len finálové zápasy. Ten mužský sa začne o 17:30 hod.

Všetky najčerstvejšie informácie z priebehu turnaja nájdete na našom Facebooku. My sme pripravení a čo vy? Držte palce!

VK MIRAD PU PREŠOV DO TOHOOO!

Radosť z víťazstva vo finálovom zápase o Slovenský pohár v roku 2016

Prehľad víťazov Slovenského pohára mužov:
1993 – VKP Bratislava
1994 – VKP Bratislava
1995 – VKP Bratislava
1996 – VKP Bratislava
1997 – 2002 sa Slovenský pohár nehral
2003 – Matador Púchov
2004 – VKP Bratislava
2005 – PU Prešov
2006 – Cityfarma Nové Mesto nad Váhom
2007 – VKP Bratislava
2008 – VKP Bratislava
2009 – Chemes Humenné
2010 – VKP Bratislava
2011 – Chemes Humenné
2012 – Volley Team UNICEF Bratislava
2013 – Volley Team UNICEF Bratislava
2014 – Chemes Humenné
2015 – Spartak VKP Komárno
2016 – VK MIRAD PU Prešov

Zdroj: SVF
Foto: VK MIRAD PU Prešov
Text: Jana Palenčárová