Cez víkend zabojujeme o Slovenský pohár v Humennom

Veľký volejbal sa vracia pod Vihorlat. V dňoch 16. a 17. februára 2019 sa v Mestskej športovej hale v Humennom uskutoční finálový turnaj Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien. Slovenská volejbalová federácia (SVF) spustila v spolupráci so spoločnosťou Ticketportal predpredaj vstupeniek na turnaj.

Na východe Slovenska sa stretne klubová elita našej krajiny. V sobotu sú na programe semifinálové zápasy mužov, v ktorých sa predstavia až tri tímy z východu. Medzi kvarteto najlepších sa prebojovali trojnásobní víťazi Slovenského pohára, volejbalisti VK MIRAD PU Prešov, ktorí vo štvrťfinále nečakane vyradili obhajcu z Prievidze. Šarišania sa v boji o postup do finále stretnú v derby s TJ Slávia Svidník. V druhom semifinále nastúpia volejbalisti VK KDS Šport Košice, ktorí majú v kádri niekoľko bývalých hráčov Chemesu Humenné, proti VKP Bystrina SPU Nitra.

V nedeľu sú na programe finálové zápasy – žien (14.30) a potom mužov (17.30). Do finále žien sa prebojovali obhajca Strabag VC Bratislava a rekordný 13-násobný víťaz Slávia EU Bratislava.

V meste pod Vihorlatom sa finálový turnaj SP uskutočnil naposledy v roku 2014, kedy si prvenstvo pre zaplnenými tribúnami vybojovali volejbalisti Chemesu Humenné a v ženskej súťaži sa tešili hráčky Doprastavu Bratislava.

Slovenský pohár je prvým vrcholom volejbalovej sezóny. Na záverečný turnaj sa prebojovali štyri najlepšie mužské a dva najlepšie ženské tímy, čo sľubuje kvalitný športový zážitok. Víťazi hrajú o prestížnu trofej a miestenku do pohárovej Európy pre budúcu sezónu. Slovenská volejbalová federácia pripravuje k podujatiu bohatý sprievodný program.

Vstupenky sa od 21. 1. 2019 predávajú v troch etapách.
Ceny:
do 31. 1. 2019: 6 eur na deň a 10 eur na víkend
do 14. 2. 2019: 7 eur na deň a 12 eur na víkend
na mieste v deň zápasu: 8 eur na deň

Program zápasov:
sobota 16. 2. – semifinále mužov:
15:30 hod. VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník
18:30 hod. VKP Bystrina SPU Nitra – VK KDS-Šport Košice

nedeľa 17. 2. – finálové zápasy
14:30 hod. finále žien Strabag VC Bratislava – Slávia EU Bratislava
17.30 hod. finále mužov (víťazi semifinále)

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy