Cenný domáci skalp Komárna bez Vlkolínskeho

V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov zápasmi 5. kola druhej, tvz. nadstavbovej časti. V skupine o 1.-4. miesto privítali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov na domácej palubovke hráčov Rieker UJS Komárno. Zverencom trénera Erika Digaňu sa v televíznom prenose podarilo ukončiť sériu troch prehier v rade a pred zaplnenou tribúnou sa tešili z výhry po dramatickom priebehu 3:2 (25:23, 18:25, 25:17, 16:25, 15:13).

V úvode duelu to bol súboj o každú loptu. V tesnej koncovke mali navrch domáci hráči. Do druhého setu vstúpili lepšie hráči z juhu Slovenska a skóre si ustrážili. Rovnaký priebeh, ale s réžiou domácich mal tretí set. Hostia nechceli pripustiť ukončenie zápasu a vo štvrtom dejstve jasne dominovali. O víťazovi rozhodol až tajbrejk, v ktorom mali pevnejšie nervy Šarišania.

Najviac bodujúcim hráčom zápasu sa stal domáci smečiar Michal Ščerba. Domáci tréner sa však rozhodol oceniť výkon univerzála Erika Guláka, ktorí svoju tímu pomohol 21 bodmi. Za hostí si titul MVP vyslúžil smečiar Martin Pavelka.

Zaujímavosťou stretnutia bola absencia trénera Richarda Vlkolínskeho, ktorého na stoličke kouča v Prešove zastupoval asistent František Ogurčák. Klub na svojich sociálnych sieťach po zápase informoval o ukončení spolupráce so skúseným lodivodom pri A-družstve.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Teším sa. V prvom rade z výkonu. Bolo tam ešte dosť chybičiek krásy, máme ešte čo  zlepšovať, ale na druhej strane som rád, že hrá bola dobrá. Výsledok je momentálne bonus. Som rád, že sa vyhralo. Komárno nebolo v top výkone, málo hral Mlynarčík, ktorý im ešte môže pomôcť. Netreba skákať po strop, treba trénovať. Tento týždeň to vyzeralo dobre, som spokojný.“

František Ogurčák, zastupujúci tréner Rieker UJS Komárno: „Mrzia ma dve veci. Nástup do druhého setu, ktorý sme nezvládli a hlúpe chyby v prvom sete. Možno nás stáli aj tri body dnes. Inak, chválim tím za bojovnosť, za niektoré pasáže, ktoré boli veľmi dobré. Bohužiaľ, nevyhli sme sa zbytočnejších chýb, ktoré nás stáli víťazstvo.“

Erik Gulák, univerzál VK MIRAD UNIPO Prešov: „S Komárnom sa poznáme, dnes to vyšlo, ale ten servis musím zastabilizovať, potom to bude dobré. Rátame s Komárnom aj v play-off.“

Nadstavbovú časť ukončia družstvá o týždeň v sobotu (2.3.2024). Po týchto stretaniach definitívne spoznáme dvojice, ktoré proti sebe nastúpia od 9. marca 2024 v štvrťfinále play-off hranom na 2 víťazné zápasy.  V princípe pôjde o spojenie: