Bitku o Východ vyhral Prešov a do play off pôjde z 1. miesta

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v nedeľňajšom východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:0 a úspešne tak zavŕšili šesťbodový víkend. Šarišanov potiahol 20 bodmi, z toho 6 esami skúsený smečiar Martin Sopko st. Obhajca titulu tak do play off pôjde z 1. miesta.

Vo vzájomnej bilancii s Košicami vyrovnal Prešov na 2:2 a dobre sa naladil na budúcotýždňový turnaj Final Four Slovenského pohára. V semifinále sa Prešov stretne so Svidníkom a Košice si zmerajú sily s domácou Nitrou.
V ďalšom zápase vyhrali volejbalisti VK Bystrica Nitra vo svojom poslednom zápase nadstavbovej časti nad Spartakom Myjava 3:2. Poliak Lukasz Szarek zaznamenal v drese domácich 25 bodov, z toho 7 blokov, do zostavy Myjavy sa po zranení vrátil kapitán Dominik Mračko.

Extraliga mužov – 9. kolo skupiny o 1.-5. miesto.
VK MIRAD PU Prešov – VK KDS Šport Košice 3:0 (27, 14, 17)
Zápas trval: 83 minút, rozhodvali: Porvazník, Daruľa, 350 divákov.
Prešov: Halaj 0, M. Sopko st. 20, Mikovčík 4, Rajduga 7, Drobňák 11, Červeň 9, liberá T. Lampart a Pavlinský (Feňo 1, Digaňa 3, Peleščák 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Košice: Kríž 3, Maroš Sopko 0, Jakubov 9, Bališin 7, Sarnecki 12, Javorčík 9, liberá Haky a Barlík (Zgibor 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Som rád, že máme tento náročný víkend úspešne za sebou. Dokonca v oboch zápasoch bez straty setu. Potvrdili sme dobrú formu z posledného obdobia, čo je pred Final Four Slovenského pohára prísľubom. V dnešnom zápase sme boli lepší v dvoch kľúčových činnostiach a to v kvalite prihrávky a podania. Pre vývoj zápasu bolo dôležité, že sme zvládli koncovku prvého setu, ktorý bol zaujímavý zmenami skóre na obidvoch stranách. Prvý set rozhodli Sopko esom a Mikovčík blokom, ktorý dostal príležitosť v základnej zostave. V ďalších dvoch setoch s nami Košice držali krok len v prvej polovici. Druhá časť, ale patrila nám kde sme sa presadzovali útočne a vytvorili sme si niekoľkobodové vedenie, ktoré sme pohodlne kontrolovali. V dôležitých fázach zápasu opäť potiahol tím Martin Sopko, ktorý zaznamenal 20 bodov, z toho 6 es.“