7. kolo extraligy: LINK na LIVESTREAM proti Košiciam

V sobotu (27.10.2018) čaká mužov východniarske derby, zápas 7. kola proti VK KDS Šport Košice, ktorý sa odohrá netradične v Mestskej Športovej hale v Humennom. Naše zápasy s Košicami prinášajú vždy napínavé a dramatické boje, veľké vypätie i emócie, ako to vníma tréner Erik Digaňa a kapitán Martin Sopko st.?

 

Erik Digaňa: „Ja i chlapci chceme každý zápas vyhrať. Máme formu a bude sa hrať v Humennom. Košičania urobili veľmi pekné volejbalové gesto. V Humennom som žil, hral volejbal. Richard Vlkolinský ma tam trénoval a bol mi i triednym učiteľom. Zápas bude nesporne zaujímavý aj pre divákov. Na derby sa chceme dôkladne pripraviť, od chlapcov vyžadujem, aby išli na stodesať percent.“

Kapitán a smečiar Martin Sopko st.: „“Košice sú súper, ktorý nám vôbec nesedí. Treba sa nám naňho pripraviť hlavne z mentálnej stránky. Verím, že sa bude hrať dobrý volejbal a do humenskej haly príde čo najviac divákov. Do zápasu pôjdeme naplno, šance sú na oboch stranách otvorené, podľa mňa je to päťdesiat na päťdesiat. Rozhodovať bude kvalita servisu a útoku, keď sa k tomu pridajú ďalšie herné aspekty, bude to len plus.“

Držať palce Prešovčanom môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenose streamovaný:

////////LIVE STREAM KLIK TU!//////////

Žiak vyzve učiteľa
Digaňu Vlkolinský učil i trénoval, teraz sa rovnocenne postavia proti sebe. Pre mnohých aktérov zápasu to ale cudzie prostredie rozhodne nebude. Na oboch stranách nájdeme viacero mien, majúcich výraznú spojitosť s tamojším volejbalom a prostredím, v ktorom sa v nedávnej minulosti písala história slovenského mužského volejbalu. Humenné v období rokov 2008 – 2014 získalo štyri majstrovské tituly a trikrát sa tešilo zo zisku Slovenského pohára.

Košický VK KDS Šport zažil „domácu“ premiéru v humenskej hale už vlani, v súboji Challenge Cupu proti Steaua Bukurešť, a priazeň tamojšieho publika si veľmi pochvaľoval. Teraz si ho aktéri sobotňajšieho duelu užijú znova, pričom podobný krok podporuje aj Slovenská volejbalová federácia v rámci zvýšenia propagácie tohto športu. Medzi Košicami a ŠK Gymnázium Humenné, družstvom účinkujúcom v 1. lige juniorov, navyše existuje farmársky vzťah.

„To sú hlavné dôvody, prečo hráme v Humennom. Ide o jednorazovú akciu,“ rozhovoril sa tréner VK KDS Šport Košice Richard Vlkolinský, ktorý bol v rovnakej funkcii súčasťou zlatej éry humenského volejbalu. Tvrdí však, že najbližší duel špecificky nevníma. „Beriem to normálne, bez akejkoľvek pompy. Život prináša rôzne situácie,“ poznamenal novopečený tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov, ktorý každý týždeň nacestuje po východe republiky množstvo kilometrov. Civilným povolaním učiteľ v Humennom totiž býva v Prešove a volejbalovo pôsobí v Košiciach. „Nevadí mi to, východ mám rád,“ pousmial sa Vlkolinský.

So Sopkom hral, keď mal len 17 rokov
A keďže nielen s Erikom Digaňom je v tábore najbližšieho súpera Richard Vlkolinský volejbalovo prepojený, slovo sme ešte raz dali 49-ročnému košickému kormidelníkovi. „Nejaký vek už mám, niečo som odtrénoval, takže je prirodzené, že z hráčov, ktorí prešli mojimi rukami, sa stávajú tréneri. Keď som bol kedysi ako hráč v mládežníckych reprezentačných výberoch, tak ma viedol Peter Kalný, s ktorým sme sa potom ako tréneri stretli v extraligovom finále. Mojím zverencom bol aj súčasný prešovský kapitán Martin Sopko st., s ním som si spolu aj zahral. Ja na poste libera a on ako smečiar. Mal vtedy ešte len 17 rokov,“ lovil pohotovo v pamäti Vlkolinský.

Pri podpichnutí, či ako skúsený harcovník neplánuje Digaňu „vycvičiť“, zavrtel záporne hlavou. „To nie. Tréner môže hráčov pripraviť, predostrieť im svoje vízie. Realizácia na ihrisku ale vždy závidí len a len od nich,“ podotkol na záver Richard Vlkolinský.

O výsledku zápasu vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Zdroj: https://mysaris.sme.sk/c/20942861/volejbal-derby-s-kosicami-bude-v-humennom.html#ixzz5Udg0nvqi

Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20946475/ziak-vyzve-ucitela-kosice-hostia-presov-v-humennom.html#ixzz5V7idxDWa

Pri najbližšom domácom zápase sa uvidíme v sobotu (3.11.2018), kedy v 8. kole privítame na ihrisku Športovej haly Spojenej školy mladíkov z COP Trenčín. Zápas má predbežne naplánovaný začiatok na 17-tu hodinu. Srdečne pozývame fandiť. O prípadných zmenách vás budeme informovať.

 

FOTO: klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy