56. ročník Vianočného turnaja žiakov

Centrum voľného času v Prešove a Oblastný výbor VÝCHOD Slovenskej volejbalovej federácie zorganizovali dňa 13.decembra už 56. ročník  Vianočného volejbalového turnaja starších žiakov. Merania síl v športovej hale ELPARK na sídlisku Sekčov sa zúčastnili dve domáce družstvá VK MIRAD UNIPO Prešov A, VK MIRAD UNIPO Prešov B, TJ Slávia Svidník a VKM Stará Ľubovňa. Podujatie s mimoriadne bohatou históriou sa v uplynulých dvoch rokoch z epidemiologických dôvodov neorganizovalo.

Nominácia Prešov „A“: Ňachaj Lišovský, Porjanda, Šemanský, Semančík, Červeňak, Dzurík, Anderko Vyšňovský, Petrovský.
Nominácia Prešov „B“: Pudleiner, Verčimak, Vozár, Plavčan, Kundrík, Hajzuš, Zábava, Sirotňák, Marcin, – posledný dvaja menovaní mali premiéru na turnaji starších žiakov. 

Výsledné poradie:
1. VKM Stará Ľubovňa
2. TJ Slávia Svidník
3. VK MIRAD UNIPO Prešov A
4. VK MIRAD UNIPO Prešov B

V prvom zápase sa stretlo prešovské Ačko- proti B-čku. Papierovo lepšie A-čko potvrdilo svoje víťazstvo, ale B-čko hralo oduševnene a prehrali zo vztýčenými hlavami. Bečko celý turnaj hralo s plným nasadením a každý zápas sa im darilo splniť stanovené ciele. Darilo sa im najmä na servise a pri príjme. V rámci medzihier bolo vidieť lepšiu zápasovú prax vekovo starších súperov. A-čko sa od zápasu po zápas zlepšovalo najmä servisovo, kde získavali odvahu a sebavedomie. Posledný zápas proti Starej Ľubovni si už verili na servise a hrali rovnocennú partiu.

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Veľmi ma teší, že sa nazbieralo a na turnaj prišlo až 19 hráčov. Mohli sme poskladať skoro aj ďalší výber. Ale späť k hodnoteniu. Zápasy s B-družstvom sú pre mňa vždy výzva a zážitok. Hráči bojujú a tešia sa z maličkostí. Aj napriek nepodarením loptám neklesajú na duchu a hrajú spolu. A-družstvo je už tlačené do výsledkov a samozrejme to vytvára aj nároky, tlak a stres v zápase. Musia sa naučiť pracovať v týchto podmienkach a nerobiť chyby ak chcú byť lepší a vyhrávať ťažké zápasy.“

FOTO: tréner Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu