54. ročník medzinárodného Vianočného turnaja v Prešove – kadeti druhí, st. žiaci tretí

V dňoch 10.-11. decembra 2018 sa v športovej hale na ZŠ Sibírska, ZŠ Šrobárova, SSOŠ Elba a CZŠ bl.P.P. Gojdiča Bernolákova uskutočnil 54. ročník Vianočného volejbalového turnaja žiakov, kadetov a žiačok s medzinárodnou účasťou. Turnaj sa konal pod záštitou Mesta Prešov, hlavným organizátorom bolo ABC Centrum voľného času na Októbrovej 30 v Prešove, v spolupráci s uvedenými školami, KR SAŠŠ a ObV Východ SVF.

FOTO: Facebook Mesto Prešov – oficiálna stránka

Na najstaršom volejbalovom turnaji mládeže na Slovensku sa zišlo spolu 340 hráčov a hráčok zo 21 volejbalových klubov a ZŠ Prešovského kraja, ďalej Žiliny, Púchova, Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom a miest z Poľska Jaslo, Nowy Sacz a maďarskej Nyiregyhazy. Turnaj otvorila riaditeľka ABC Centra voľného času p. Elena Šimčíková a p. Vladimír Lukáč, riaditeľ ZŠ Sibírska v Prešove. Účastníci turnaja privítali aj jedného zo spoluzakladateľov tohto podujatia, Dr. Juraja Hugeca, ktorý bol hlavným rozhodcom tohto turnaja.

V kategórii žiačok súťažilo 15, u žiakov 11 družstiev a 7 družstiev kadetov. V kategórii žiačok si víťazstvo vybojovali hráčky zo Stropkova pred družstvom ELBA Prešov a Jaslom, u žiakov vyhrali hráči z Púchova pred Starou Ľubovňou a Prešovom a v kadetskej kategórii zvíťazili volejbalisti zo Svidníka pred Prešovom a Nowym Saczom.

Starší žiaci VK MIRAD PU Prešov „A“ vybojovali pekné 3. miesto: 
Goliáš, Falat, Harčár, Verčimák, Belej, Pasečiak, Lecák

Ceny si prevzali aj najlepší jednotlivci – u žiačok Radka Hašková (Stropkov), Nina Kundľová(ELBA Prešov) a Alexandra Antas (Jaslo), u žiakov Matej Turčáni z Púchova, Sean O´Reillyzo Starej Ľubovne a Patrik Goliáš z Prešova, u kadetov Patrik Marjov zo Svidníka, Lukáš Brilla z Prešova a Przemyslav Rynduch z Noweho Saczu.

Hodnotenie trénera st. žiakov Tomáša Lamparta: „Na vianočnom turnaji béčko zbieralo skúsenosti a skončilo na poslednom, 11. mieste, ale v každom zápase hrali chalani bojovne. Áčko malo ťažkú skupinu. Hneď v prvom zápase sa stretli s Popradom a náročný zápas vyhrali 2:1. Následne porazili aj Banskú Bystricu 2:0 a rovnako 2:0 aj Humenné. Nasledoval zápas o finále so Starou Ľubovňou, v ktorom sme síce podľahli 2:0, ale ak by sme odstránili viacero nevynútených chýb, tak by to bol naozaj zaujímavý zápas. Meranie síl s Púchovom bolo už plne v réžii hostí, ktorí dominovali hlavne silovým volejbalom. Turnaj hodnotím veľmi pozitívne, lebo je považovaný za také „malé“ majstrovstvá Slovenska a naši hráči sa ukázali v dobrom svetle. Ak budú chalani hrať rovnako bojovne aj súťažné zápasy, tak verím, že sa v tejto sezóne dostaneme na postupovú 3. priečku.“

Starší žiaci VK MIRAD PU Prešov „B“: 
Barna, Duda, Janíček, Marcinko, Anderko, Tomčík, Červeň, Olejár

Hodnotenie trénera kadetov Dominika Hajtola: „Kadetov sme na vianočnom turnaji tiež rozdelili na 2 družstvá. Všetci hráči odohrali kvalitné, vyrovnané zápasy. Viac sa darilo výberu “A”, ktorý odohral 3 zápasy. Chalani prehrali len vo finále so Svidníkom, ktorému sa nám nepodarilo vrátiť prehru z ligy. Musíme sa naučiť podávať maximálne výkony počas celého setu a zápasu. Celkovo hodnotím pozitívne pokrok v obrane v poli, a to nie len na turnaji, ale všeobecne v družstve. Na druhej strane ma štve, že často konáme bezhlavo, nesťažujeme súperovi situácie, keď na to máme príležitosť a len sa “zbavujeme” lopty. Chlapci ukázali, že vedia zabrať aj za nepriaznivého stavu a otočiť set, čo ma teší. Ďakujem organizátorom za turnaj a teším sa na ďalšie ligové zápasy.“ 

Kadeti VK MIRAD PU Prešov „A“ vybojovali pekné 2. miesto: Zľava hore: Hajtol Dominik – tréner, Kuchár Tomáš, Porjanda Tomáš, Gluchý Orest, Verčimák Alex, Hrisenko Leo. Dolný rad zľava: Brilla Juraj, Velička Boris, Brilla Lukáš, Holoďák Šimon.

Turnaj mal vysokú športovú a spoločenskú úroveň, hráčky a hráči preukázali svoje športové majstrovstvo a zmysel pre fair-play, zúčastnené družstvá vyzdvihli výborné hracie podmienky na ZŠ Sibírska a SSOŠ ELBA, kde sa hrala jedna zo skupín turnaja žiačok, a ZŠ Šrobárova a CZŠ bl.P.P.Gojdiča na Bernolákovej ul, kde hrali kadeti. Finančné prostriedky boli získané na základe vypracovaného projektu z MsÚ Prešov, zo schválenej žiadosti z ObV Východ Slovenskej volejbalovej federácie a zo zdrojov ABC CVČ.

Zdroj a foto: FB Mesto Prešov – oficiálna stránka, www.svf.sk, predseda ObV Východ Mgr. Milan Kundľa, klub, tréner

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy