3:0 – Prešov zosadil Nitru z trónu

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom extraligovom šlágri nad hráčmi VK Bystrina SPU Nitra 3:0 a dostali sa na čelo tabuľky. Oba tímy majú na konte 17 víťazstiev a 4 prehry, úradujúci majster však nazbieral 51 bodov, o dva viac ako Nitra.

Volejbalová extraliga mužov:
6. kolo skupiny 1.-5.:
VK MIRAD PU Prešov – VK Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 20, 22) – štatistika
Zápas trval: 78 minút, rozhodovali: P. Malík a P. Höger
Prešov: Halaj 3, M. Sopko st. 15, Macko 12, Rajduga 11, Drobňák 5, Červeň 8, libero T. Lampart. Tréner: Ľ. Šalata.
Nitra: Zaťko 1, Kubš 10, Ludha 7, Szarek 14, Malina 5, Kašper 6, libero Turis (J. Hukel 2, Porubský 0, Sťahuliak 0). Tréner: M. Kardoš.

Prvý set bol od začiatku jasne v réžii domácich volejbalistov, ktorí viedli aj 17:10 a napokon získali set hladko 25:19. V druhom dejstve hrýzli hostia podstatne viac, keď viedli 10:7, 12:9, či 18:16. V kľúčovom momente však zatlačil servisom Martin Sopko a domáci sa dostali do vedenia 20:18. Koncovku si Prešov postrážil a vyhral 25:20. V prvej polovici tretieho setu znovu mali hostia mierny náskok, keď viedli 16:14. Domáci však otočili skóre na 18:16 a záver duelu už zvládli. Mužom zápas bol Sopko, ktorý dal 5 es. Až vo štvrtom vzájomnom súboji v prebiehajúcej sezóne vyhral domáci tím.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „V prvom sete sme boli jednoznačne lepším tímom vo všetkých herných činnostiach. Zatlačili sme súpera kvalitným podaním, darilo sa nám na bloku a dohrávali sme vzniknuté protiútokové situácie. Preto zaslúžené vedenie. V druhom a treťom sete sme napriek 2-3 bodovému Nitry nestrácali vieru. V rozhodujúcich fázach týchto setov zobral zodpovednosť za výsledok do svojich rúk najlepší hráč zápasu Martin Sopko, ktorý kvalitne útočil a ešte lepšie podával a dotiahol náš tím k cennému víťazstvu, dokonca bez straty setu. Diváci mali možnosť vidieť kvalitný volejbal s množstvo pekných výmen, ale v našom tíme bolo tých kvalitných individuálnych výkonov viac.“

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Gratulujem Prešovu k víťazstvu. My sme nedodržali kompletnú taktiku. Na začiatku sme mali problémy s dohrávaním ľahkých lôpt na sieti.  Po zlej prihrávke dnes útočil dobre len Szarek. Veľmi sme sa ponáhľali v útoku a z toho pramenili často nevynútené chyby. Dnes Prešov zaslúžene vyhral.“