3 otázky na trénera pred začiatkom extraligy…

Prvý zápas Edymax extraligy mužov 2019/2020 odohrajú Miraďáci už v sobotu (28.9.2019) a preto sme sa trénera Erika Digaňu opýtali na novinky a ciele v novej sezóne.

S akým ambíciami na umiestnenie vstupuje tím do novej sezóny?

Snažíme sa to vidieť reálne. Vzhľadom na všetky okolnosti sme sa s funkcionármi v klube zhodli, že chceme zabojovať o prvú štvorku. V novej sezóne sme hráčsky káder opäť vyskladali zo starších skúsených i mladých odchovancov, ktorým bude vypomáhať jeden legionár. Z poľskej prvej ligy k nám prišiel 22-ročný hráč KS Gwardia Wroclaw, Mateusz Śnieżek. Tešíme sa z prestupu východniarov, konkrétne smečiara Michala Ščerbu a nahrávača Mária Oleárnika zo Svidníka. Ostatní hráči na čele s kapitánom Martinom Sopkom st. zabojujú o čo najlepšie umiestenie aj tento rok. Naša konkurencia v extralige posilnila. Ja však svojim hráčom verím, majú potenciál bojovať o medaily. Keď sa nám budú vyhýbať zranenia a chlapci zamakajú, tak máme šancu zdolať každého súpera.

Dostanú na ihrisku šancu aj mladí hráči?

Určite áno, je to jeden z mojich čiastkových cieľov. Na každej pozícií máme kombináciu skúseného hráča a mladý talent. Niekde dokonca viac. Pracujeme so 4-mi nahrávačmi. Minimálne v základnej časti každý z mladých hráčov dostane svoj priestor a je len na nich, ako s ním naložia. Či sa zahryznú ešte viac. Či budú chcieť vytlačiť starších z pozícií, ukážu cieľavedomosť, alebo povolia a budeme musieť v mládeži hľadať niekoho iného. Budem sa snažiť, aby zbierali maximum herného času.

Ako vnímate prestupy v kluboch pred novou sezónou? Do extraligy sa prihlásilo len 8 družstiev.

Áno. Stará Ľubovňa po uplynulej sezóne vypadla a víťaz prelínačky, Revúca, sa do extraligy neprihlásil.  Máme pred sebou extraligu, v ktorej nastúpi 8 štandardných tímov, doplnené o družstvá reprezentantov do 20 rokov a tiež mládežníci z Centra olympijskej prípravy Trenčín. Dovolím si povedať, že prestupmi žiadne družstvo výrazne neoslabilo. Práve naopak. Napríklad z Nitry síce odišiel Peťo Kašper do Komárna, ale prišli tam mladí chlapci z COP Trenčín. Z Košíc síce odišiel nahrávač a libero, ale prišli mladí a odhodlaní reprezentanti. Prievidza si prešla zmenou, ale stále majú dobrý káder. Myjava podobne. Komárno je túto sezónu veľkým ašpirantom na titul. Má v základe zvučné mená na čele so skúseným Ferom Ogurčákom a Jurajom Zaťkom. Svidník má dvoch nových ukrajinských hráčov. Zvolen tiež posilnil o troch legionárov. Veľmi sa to vyrovnáva. Už nie je jeden, maximálne dva tímy, ktoré sa bijú. Je ich naozaj 7-8. Reprezentácia U20 a COP Trenčín končia po nadstavbe, čiže všetci máme miestenku v play-off istú, ale najdôležitejšie bude, z ktorého miesta. Budú to tesné súboje. Nový formát bude mať aj Slovenský pohár, takže sa máme na čo tešiť. Sledujem vývoj u konkurencie a hľadám cestičky, ako by sme mohli byť úspešní.

Srdečne pozývame fanúšikov na stretnutie 1. kola najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže Edymax extraligy mužov 2019/2020 proti TJ Spartak Myjava.

Spoločne fandíme VK MIRAD PU Prešov do tohooo!

FOTO: svf.sk – M. Slávik, Viktor Zamborský, Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy