VK MIRAD PU Prešov 3:1 COP Trenčín

VK MIRAD PU Prešov 3:1 COP Trenčín

(16, 20, -21, 21)

120 min, rozhodovali: Höger a Porvazník, 400 divákov
Prešov: Feňo 2, Lux 13, Červeň 10, M. Sopko st. 13, Faron 3, Drobňák 18, libero T. Lampart (Hudák 4, Macko 2, Závacký 0, Digaňa 0, Rajduga 6). Tréner: Ľ. Šalata.
Trenčín: Stratený 3, Gavenda 20, M. Petráš 10, Tarabus 9, Ondrovič 6, Jančura 6, libero Kyšeľa (Putera 0). Družstvo viedol: I. Hiadlovský.

Štatistické porovnanie PO – TN
Útoky: 52-42
Bloky: 7-10
Esá: 11-2

V prvom súťažnom zápase sezóny pred domácim obecenstvom chceli domáci volejbalisti vyhrať. To sa im napokon podarilo aj keď hostia z Trenčína kládli tuhý odpor ale nakoniec sa prejavili skúsenosti širokého domáceho kádra. Vstup do sezóny sa teda Prešovčanom vydaril a majú po prvých dvoch zápasoch plný počet 6 bodov.

Ľuboslav Šalata, tréner VK PU Mirad Prešov: „Prvý set bol vyrovnaný do stavu 12:12, ale potom sme chytili vývoj setu do svojich rúk. V druhom sete takisto do stavu 11:11 hostia dobrou hrou držali vyrovnaný priebeh, ale v koncovke sme sa presadili skúsenosťami. Potom som prestriedal zostavu, hostia sa chytili a zaslúžene získali set vo svoj prospech. Vo štvrtom sete sme sa vrátili k základnej zostave, udržiavali sme si dvoj až trojbodový náskok, ktorý sme pohodlne ustrážili až do koncovky. Trenčania zanechali u nás veľmi dobrý herný dojem.“

Ivan Hiadlovský, tréner COP Trenčín: „Gratulujem domácemu tímu k víťazstvu. Do zápasu sme chceli vstúpiť so sebavedomím a s pocitom že sme schopní uhať dôstojný zápas. Verím, že naša hra uspokojila divákov počas celého zápasu. Bolo vidieť, že domáce družstvo je kvalitne na vysokej úrovni ako v obrane tak aj v útoku. Cez to všetko sme sa dokázali presadiť aj v útočných činnostiach, v obrane sme dokonca na bloku boli lepší, čo nás teší. V rozhodujúcich fázach jednotlivých rozohier sme urobili niekoľko chýb, ktoré nás v konečnom dôsledku stáli to, že sme nedosiahli lepší výsledok.“

V tombole ako v každom domácom zápase, víťaza tomboly ktorého žrebujeme po druhom sete čakala výhra

od spoločnosti Motor-Car Prešov, s.r.o. – Petrovanská 36

Nový faceliftovaný Hyundai i30

na cely víkend zadarmo.

Hyundai_i30_2012_blue