bulletin_2014_2015_12 pozvanka

LIVE NA SLOVAK SPORT

skylink-slovak-sport-satelitna-technika

Prešov v Myjave potvrdil prvenstvo (3:0)

V sobotu hráči VK Mirad PU Prešov nastúpili na palubovke TJ Spartak Myjava, kde dosiahli víťazstvo 3:0 (25:20, 25:23, 25:22). Víťazstvo vyzerá zdanlivo hladké, no zápas to jednoduchý nebol. Nepriniesol ani veľa volejbalovej krásy, skôr bojovný dril na oboch stranách. Prešov v prvom sete pôsobil spočiatku rozpačitým dojmom. V zápase však blokársky dominoval (celkovo 12 bodov blokom, čo je na trojsetový zápas solídne číslo), a tak dobrým blokom rozhodol aj o úspechu v prvom sete. Takisto vyšiel východniarom aj začiatok druhého setu. Hrali skoro neomylne, veľmi dobre súperovi odoberali lopty, úspešným protiútokom premieňali body a vypracovali si vedenie 16:6. Po niekoľkých chybách po sebe však hostia zneisteli a striedajúci hráči Spartaka priniesli obrat v sete až na 22:23 pre domácich. Prešovčanom sa však zvládnutie koncovky druhého setu ukázalo pre vývoj zápasu ako veľmi dôležité. V treťom sete mali zo začiatku navrch domáci, ktorí spočiatku viedli 4:8. Hráči Miradu však pri Luxovom podaní niekoľkými úspešnými blokmi zvrátili stav na 10:8 vo svoj prospech a set si v miernom 2-3 bodovom vedení doviedli do úspešného konca. „Pre nás to bolo veľmi dôležité víťazstvo,“ potvrdil tréner VK Mirad PU Prešov Ľuboslav Šalata. „Jednak pre upevnenie prvej pozície, ale hlavne na pozdvihnutie nášho sebavedomia, ktoré bolo po pohárovom sklamaní naštrbené.“ Dnes na prešovskej palubovke aj s TV prenosom Tento týždeň prešovských volejbalistov čakajú dva zápasy. Dnes doma s COP Trenčín a v sobotu v Spišskej Novej vsi proti Chemesu. „Radi by sme oba zápasy vyhrali a definitívne rozhodli o prvej pozícii do play-off,“ naznačil prešovský kormidelník Ľuboslav Šalata. „Čakajú nás rozdielni súperi. U mladíkov z Trenčína je veľmi ťažké predpovedať v akej zostave nastúpia, pretože ich tréneri v závere nadstavbovej časti aj kvôli zraneniam a chorobám dávajú priestor i mladším hráčom. Nosných hráčov však dobre poznáme a opäť zvolíme úspešný spôsob hry na prekonanie ich veľmi dobrej obrany na sieti.“ Predohrávaný zápas 8.kola medzi VK Mirad PU Prešov a COP Trenčín sa bude hrať v hale Prešovskej univerzity o 18-tej hodine a jeho atraktivitu určite posilní aj tombola, v ktorej jeden z divákov ako výhru získa nový Hyundai ix35 na víkend od spoločnosti Motor-Car Prešov, ktorý bude vystavený pred halou. Sponzorom zápasu je spoločnosť ACO. Stretnutie po prvý krát z východu Slovenska v priamom prenose odvysiela slovaksport.tv. V sobotu Prešovčania pocestujú do Spišskej Novej Vsi. Čaká ich tu Chemes, ktorý v poslednom období dosahuje kolísavú výkonnosť. „Stále máme na pamäti, že proti nám sa Chemes vždy vybičuje k vynikajúcemu výkonu,“ nestráca ostražitosť prešovský kormidelník. „Posledným dôkazom toho je skoro trojhodinová vzájomná bitka v semifinále Slovenského pohára, kde sme vo štvrtom sete museli odohrať 5 mečbalov a víťazstvo sme dosiahli až v piatom sete (15:13).“ Prenos zo sobotňajšieho zápasu v Spišskej Novej Vsi odvysiela stanica huste.tv.

VK Mirad PU Prešov aj naďalej organizuje nábor chlapcov do svojich mládežníckych zložiek. Chlapci vo veku od 11 rokov, ktorí sú vysokí a majú chuť a záujem naučiť sa hrať jednu z najatraktívnejších športových hier na svete, sa môžu prihlásiť u Mgr. Milana Kundľu na tel. 0907 354 049.