VIDEO: Zdolali sme Komárno, do elitnej štvorky nám pomohla Myjava

Volejbalová Edymax extraliga mužov pokračovala v sobotu posledným, 18. kolom základnej časti. Všetky zápasy boli naplánované na 18-tu hodinu. Naši hráči už nemali postup do vrchnej časti len vo svojich rukách, ale sústredili sa najmä na domáci zápas.  Do metropoly Šariša pricestoval zabojovať o body tím VK Spartak UJS Komárno, ale odveta vyšla lepšie našim mužom. Po víťazstve 3:0 (25:16,25:23,25:23) sa pozornosť hráčov i fanúšikov zamerala na vývoj zápasu Myjava vs. Svidník, ktorý definitívne rozhodol, kto sa umiestní v elitnej štvorke nadstavbovej časti.

Po prehre 3:1 v 9. kole súťaže na juhozápade Slovenska sa chceli naši hráči adekvátne revanšovať a hneď úvod zápasu im vyšiel excelentne. Oddychové časy si hostia vypýtali už za stavu 5:0 a 10:1. Svedomito sme útočili a dôležité bolo, že sme kvalitnými blokmi nedali šancu hráčom Komárna. Prvý set zavŕšil prudkým útokom smečiar Michal Hudák na 25:16.

Aj po prvej prestávke pokračovali naši hráči v efektívnej hre. Šancu dostali hráči z lavičky. Postupne sa na ihrisko dostal Alex Timko, Boris Velička, Kamil Pavlinský, Matej Faron i Michal Rajduga, ale po šnúre bodov hostí pri podaní Kubša z 23:14 na 23:19 a následne z 24:19 na 24:23 sa na ihrisko vrátila základná šestka. Dráma sa nekonala. Naštartovaných hostí schladil úspešný smeč kapitána Martina Sopka st.

Vyrovnane pôsobilo až tretie dejstvo, v ktorom naši muži od začiatku doťahovali manko. Do vedenia sa prvýkrát dostali až za stavu 16:15. Hostia si dvíhali sebavedomie kvalitným servisom, ale dnes nemali nárok. Aj tretí set skončil najtesnejším rozdielom 25:23. Hráčom zápasu sa stal libero Tomáš Lampart. Martin Sopko st. a Michal Hudák pridali zhodne po 11 bodov. Na strane hostí sa blysol so 17-timi bodmi Matej Kubš.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Dnešný zápas bol taký povinný. Ukázal mi opäť určité výpadky, ktoré mávame. Vyskúšali sme si nové alternatívy. Náš štart po prerušeniach v zápase nie je ideálny. Musíme na tom popracovať. Čakáme na vývoj v Myjave. Ja som šťastný z oboch alternatív.“

Robin Pělucha, tréner VK Spartak UJS Komárno: „Prišli sme samozrejme potvrdiť náš predchádzajúci výsledok z domu, ale bohužiaľ nastúpili sme do zápasu katastrofálne. V druhom sete to bolo lepšie, ale nezlepšili sme sa natoľko, aby sme dnes mali nárok. Takticky sme nedržali pokyny. Domáci hrali nebojácne, tak, ako proti Prievidzi v pohári. Gratulujem im k víťazstvu.“

VK MIRAD PU PREŠOV – VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:0 (16, 23, 23)
Zápas trval: 74 minút, rozhodovali: Porvazník a Höger, 285 divákov.

Prešov: Červeň 7, Jurko 6, Hudák 11, Mikovčík 9, Bodganovič 5, M. Sopko st. 11, liberá T. Lampart a Pavlinský (Rajduga 3, Timko 1, Faron 1, Velička 0, Gula 1). Tréner: E. Digaňa.
Komárno: Forró 3, Sládeček 2, Kubš 17, Hinduliak 10, Rehák 2, Rak 11, libero Pati-Nagy (Habán 1). Tréner: R. Pělucha.

Podrobnosti zápasu a štatistika TU.

TABUĽKA ZÁKLADNEJ ČASTI EDYMAX EXTRALIGY MUŽOV k 20.1.2019

Posledné 18. kolo základnej časti Edymax extraligy mužov (19.1.) uzavrelo základnú časť. V šlágri víkendu vyhrali druhé Košice na palubovke vedúcej Prievidze 3:1, do nadstavbovej skupiny 1.-4. postúpil napokon Prešov na úkor Svidníka.

Prievidza po nečakanej stredajšej prehre vo štvrťfinále Slovenského pohára v Prešove nezvládla ani záver úvodnej časti extraligy. Obhajca titulu prehral s Košicami 1:3 a na domácej palubovke ťahal za kratší koniec prvýkrát v sezóne. Zverenci Richarda Nemca boli už dlhšie istými víťazmi základnej časti, ktorú vyhrali o dve víťazstvá a štyri body pred Košicami.

Tretie miesto s bilanciou 13-5 a 38 bodov obsadila Nitra, ktorá v sobotu vyhrala na palubovke poslednej Starej Ľubovne 3:0. Prešov sa na štvrté miesto vyšvihol vďaka víťazstvu 3:0 nad Komárnom. V súboji tabuľkových susedov vyhral Trenčín vo Zvolene 3:2, keď otočil z 0:2 a dosiahol štvrté víťazstvo v sezóne.

Miestenku do skupiny 1.-4. si okrem Prievidze, Košíc a Nitry vybojovali napokon aj volejbalisti Prešova, keď v poslednom kole predbehli v tabuľke Svidník. Šarišania zdolali doma Komárno 3:0, Svidník zaváhal v Myjave a po prehre 1:3 klesol na piatu priečku.

V skupine 5.-10. sa predstavia Svidník, Myjava, Komárno, Trenčín, Zvolen a Stará Ľubovňa.

Edymax extraligy bude pokračovať nadstavbovou časťou, v ktorej sa tímy rozdelia na dve skupiny 1.-4. a 5.-10. Úvodné kolo nadstavby je na programe budúci víkend.

Zdroj: Klub + svf.sk
Foto: Klub (Andrej Schlank), Ladislav Lukáč

NAPÍSALI O NÁS:
http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_kosice-vyhrali-v-prievidzi-do

https://presov.dnes24.sk/pomohla-aj-vyhra-s-komarnom-presovski-volejbalisti-sa-dostali-do-elitnej-stvorky-320469

https://pis.sk/clanok/17730/presovski_volejbalisti_uzavreli_zakladnu_cast_vitazstvom-_do_elitnej_stvorky_nadstavby_im_pomohla_myjava.html

https://mysaris.sme.sk/c/22033603/volejbalisti-presova-v-elitnej-stvorke.html

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy