Zápas v Bratislave náročný, ale úspešný

V sobotňajšom zápase 13. kola Niké Extraligy mužov sa hral v bratislavskom Dome Športu kvalitný volejbal. Líder tabuľky z Prešova po stredajšom zakopnutí v Myjave naskočil naspäť na víťaznú vlnu a VKP zdolal za 3 body. Bratislavčania mohli zabojovať o víťazstvo v tajbrejku, ale v koncovke štvrtého setu, v ktorej viedli 22:20, svoj náskok neustrážili a set aj zápas napokon prehrali.

Niké Extraliga muži – základná časť – 13. kolo – sobota:

VKP Bratislava – VK MIRAD UNIPO Prešov 1:3 (-15, 25, -22, -23)
Rozhodovali: Schimpl a Sarka, bez divákov.

VKP: Yacoubou 20, Prešinský 2, Kostoláni 23, M. Malina 6, Billich 7, Banda 1, libero Jakubík (Jurík 0, Hollý 2, Tarabus 0, Trubač 1, Gera 0). Tréner: M. Kalný.
VK MIRAD UNIPO: Porubský 7, Smolej 10, Jendrejčák 6, Lamanec 23, Ščerba 17, Mikovčík 5, libero T. Lampart (Goč 0, M. Sopko st. 1). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Daouda Yacoubou (VKP Bratislava) – Patrik Lamanec (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Peter Kalný, asistent trénera VKP: „Pri hodnotení sa človek vracia k momentom, ktoré sme nevyužili a hlavne ma mrzí nevyužitá koncovka štvrtého setu, v ktorej sme viedli 22:20. Nejde o individuálne výkony, ale o to, že Prešovčania boli trpezlivejší a uhrali si to. S výnimkou prvého setu sme ukázali to, čo v nás je. Žiaľ, výsledok je pre nás nepriaznivý.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Hráči VKP odohrali výborný zápas. Škoda toho, že v hale nemohli byť diváci. Bol to pekný zápas, bojovný, ale nebolo to búchanie hlava-nehlava. Ďakujem svojim hráčom, že sa po stredajšej prehre s Myjavou k tomu postavili ako chlapi a verím, že šnúru, ktorú sme v Bratislave začali, potiahneme čo najdlhšie.“

Patrik Lamanec si Bratislave z rúk Mareka Rojka, prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie, prevzal ocenenie za najužitočnejšieho hráča/MVP Niké Extraligy mužov mesiaca November 2021. Srdečne blahoželáme!

PROGRAM NAJBLIŽŠÍCH ZÁPASOV

Najbližšie sa uvidíme pri domácom zápase, ale až v novom roku 2022. V nedeľu (9.1.2021) o 16:30 hod. V Športovej hale Prešovskej univerzity sa vo východniarskom derby stretneme s družstvom TJ Slávia Svidník a zápas odvysiela aj TV JOJ Šport.

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy