Z bronzu sa teší Svidník, zostalo nám neslávne 4. miesto

Predčasné oslavy extraligového bronzu sa v stredu vo Svidníku nekonali. Vyrovnali sme sériu na 2:2 a oplatili tak súperovi prehru na domácom ihrisku.  Napínavá bitka o bronzové medaily vyvrcholila v sobotu na našej domácej palubovke. Hráči boli po úspechu vo Svidníku odhodlaní opäť zabojovať, ale nepodarilo sa. Z bronzu sa teší Svidník.

Rozhodujúci zápas pred zaplnenou tribúnou sme začali lepšie. V polovici prvého setu sme mali už 4-bodový náskok, ale do záveru setu sme ho nepotiahli. Po vyrovnaní na 24:24 mali pevnejšie nervy v koncovke Svidníčania.

Z rozpačitého záveru prvého setu sa naši hráči už nestihli spamätať. Napriek snahe dnes nemali nárok. Hostia bodovali zo všetkého, čoho sa dotkli. Neslávny záver peknej série o bronz bol v číslach, 0:3 po setoch 24:26, 14:25, 16:25, pre nás až príliš krutý.

Zástupca Slovenskej volejbalovej federácie Ľubomír Stražay odovzdal trofej a bronzové medaily hráčom vo svidníckych farbách zaslúžene. Potlesk oboch fanúšikovských táborov si vyslúžili aj štyria naši hráči, ktorí sa po sezóne rozhodli ukončiť aktívnu volejbalovú kariéru. Menovite Stanislav Lampart, Kamil Feňo, Vladimír Katona a Michal Rajduga, si od klubu prevzali ocenenie a poďakovanie za pôsobenie v Prešove.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Škoda prvého setu, keď sme od začiatku viedli o štyri body, ale v koncovke nás Svidník pritlačil servisom. Neustáli sme to. Druhý a tretí set bola snaha o zvrat zápasu, ale dnes bol na všetkých postoch Svidník lepší.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Dnes svorka koncentrovaných hladných Svidníckych levov zaslúžene získala bronzové medaily. Pre nás veľmi úspešná sezóna s dvoma medailami. Chcel by som poďakovať všetkým sponzorom za podporu, predovšetkým mestu Svidník, pánovi Žákovi a neúnavnému vernému fanklubu.“

Najlepší hráč zápasu:  Jakub Hriňák (Svidník)