Volleycamp Prešov 2021

V dňoch 9. – 13. augusta 2021 sa v areáli chatovej osady Motorestu Branisko uskutočnil už 7. ročník športového tábora mládeže klubu VK MIRAD PU Prešov. Mladí volejbalisti absolvovali náročný týždeň, počas ktorého sa zlepšili po fyzickej i emočnej stránke. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu boli exteriérové podmienky na tréning ideálne. Interiérové aktivity prebiehali za prísneho dodržiavania hygienických opatrení.

Koronaobdobie sa prejavilo na účasti táborníkov. „Tohtoročného kempu sa síce zúčastnilo najmenej hráčov najnižší v porovnaní s ostatnými ročníkmi, ale s ohľadom na pandemickú situáciu sa tréneri mali možnosť mladým volejbalistom venovať individuálnejšie. Z dôvodu presunutých turnajov mládeže z minulej sezóny sme mali starších žiakov, juniorov a kadetov na mládežníckych turnajoch po celom Slovensku a napriek tomu, že veľmi chceli, tábor nestihli, „ vysvetlil manažér klubu Marián Palenčar.

Aktivity mali koučovia vopred pripravené a sústredenie hodnotili kladne: „Bolo to pekných 5 dni, počas ktorých sme mali opäť čas na spoznanie a vytvorenie si pevnejších kamarátskych i športových väzieb. Nechýbala tvrdá drina, ktorú sme striedali rôznymi hrami. Teším sa, ako budú chlapci na sebe ďalej pracovať a zlepšovať sa. Ďakujem klubu za vytvorenie výborných tréningových podmienok,“ uzavrel hodnotenie Tomáš Mačička.

Skupina mladých športovcov si tréningový cyklus spestrila tradičnou turistikou. Chlapci s úsmevom zvládli výstup na tretí najvyšší vrch pohoria Branisko, SĽUBICA, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 1129 m.n.m.

Okrem turistiky si chalani užili aj dobrodružstvá v Lanovom centre.

Tradičným vyvrcholením bol spoločný tréning s mužmi, počas ktorého mali mladí nádejní volejbalisti možnosť osobne stretnúť trénera Erika Digaňu i členov mužského kádra.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy