VK MIRAD PU Prešov opäť vyhral

VK MIRAD PU Prešov opäť vyhral

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odštartovali druhú časť extraligy víťazne. V 1. kole skupiny o 1.-6. miesto vyhrali doma nad Spartakom Myjava 3:0 a natiahli impozantnú sériu bez prehry na 19 zápasov. V premiérovom zápase v Spišskej Novej Vsi prehrali hráči ŠK Chemes s so Spartakom VKP Komárno 1:3. V skupine 7.-10. prehral Svidník s Nitrou 2:3, hoci viedol 2:0 a Košice zvíťazili v Starej Ľubovni 3:0. Už vo štvrtok vyhrala Prievidza v Trenčíne 3:0.

Volejbalová extraliga mužov

o 1. – 6. miesto – 1. kolo:

VK MIRAD PU Prešov – TJ Spartak Myjava 3:0 (20, 16, 19)
83 min, rozhodovali: Porvazník a Höger.
Prešov: Feňo 0, Lux 4, Červeň 2, Drobňák 10, Faron 10, Hudák 7, liberá T. Lapmart a Pavlinský (Závacký 1, Rajduga 9, Digaňa 1, Macko 2). Tréner: Ľ. Šalata.
Myjava: Porubský 0, Mlčuch 9, Katona 9, R. Nemec 5, Malina 2, Durec 2, libero Vydarený (Kraisl 1, Müller 0, Mračko 9). Tréner: M. Májek.

Domáci chceli pokračovať vo víťaznej sérii. Po jednoznačnom priebehu zvíťazili hladko 3:0. Domáci tréner dal príležitosť aj hráčom hrávajúcich menej a tí ho nesklamali. Celý volejbalový Prešov sa teší na záverečný zápas roka 2014 o týždeň proti VK Chemes SNV.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „V dnešnom stretnutí sme sa pomalšie rozbiehali a umožnili sme Myjave získať niekoľkobodové vedenie. Zlepšeným výkonom v strednej pasáži setu sme otočili vývoj a set získali vo svoj prospech. Zámer, s ktorým sme išli do prvého zápasu nadstavbovej časti získať 3 body a dať priestor na ihrisku hráčom, ktorí v poslednom období hrali menej sa nám podarilo naplniť aj keď to miestami z našej strany nebolo útočne optimálne.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „V našich posledných výkonoch sa opakujú chyby. V momente ako získame 2-3 bodové vedenie prídu naše vlastné chyby, ktorými to získané vedenie rýchlo premrháme. V dnešnom zápase sme urobili príliš veľa  vlastných chýb hlavne v útoku a preto sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok.“

zdroj: www.svf.sk