VK MIRAD PU Prešov 3:1 Spartak VKP Komárno

Volejbalisti VK Ekonóm SPU Nitra si napokon vybojovali miestenku v play-off. Zverenci trénera Ľubomíra Pašku vyhrali v poslednom zápase nadstavbovej časti v Starej Ľubovni 3:1 a dostali sa na 8. miesto, pretože Košice prehrali vo Svidníku 2:3. Košičania minulý týždeň zdolali Nitru doma 3:0 a mali situáciu vo vlastných rukách, ale tesná prehra vo Svidníku ich stála účasť vo vyraďovacích bojoch.

Košičania tak budú vo svojej nováčikovskej sezóne bojovať o udržanie sa v extralige v prelínacej súťaži, kde sa okrem nich predstaví aj Stará Ľubovňa a dva najlepšie tímy z 1. ligy mužov. Hrať sa budú dva turnaje, prvý usporiadajú Košice (11. – 12. 4. 2015) a druhý Stará Ľubovňa (18. -19. 4. 2015). O usporiadateľoch rozhodol žreb. Prvé dva tímy po dvoch turnajoch si vybojujú právo účasti v extralige 2015 – 2016.

V sobotu sa v poslednom 10. kole skupiny o 1.-6. miesto uskutočnili 3 zápasy. V šlágri vyhral vedúci Prešov nad Komárnom 3:1, Prievidza prehrala s Chemesom 2:3, ale udržala si 3. miesto a Myjava si poradila s Trenčínom v troch setoch.

V 1. kole play-off, ktoré sa hrá na 3 víťazstvá, sa stretnú Prešov s Nitrou, Komárno so Svidníkom, Prievidza s Trenčínom a Chemes s Myjavou.

VK MIRAD PU Prešov – Spartak VKP Komárno 3:1 (11, 22, -9, 13)
93 min, rozhodovali: Daruľa a Malík
Prešov: Feňo 0, Hudák 5, Macko 8, Rajduga 20, M. Sopko st. 16, Červeň 5, liberá T. Lampart a Pavlinský (Mikovčík 1, Faron 0, Drobňák 5, Závacký 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Komárno: Hollý 1, A. Patúc 10, Hinduliak 7, Horník 12, M. Patúc 1, Pělucha 4, libero Ľ. Nemec (Demčák 5, Z. Németh 1, Kišš 6, Demeter 5). Tréner: D. Oravec.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Na môj vkus zápasu chýbalo napätie a emócie, čo bolo pravdepodobne spôsobené tým, že družstvá o svojich pozíciách do play-off rozhodli dávnejšie. My sme do zápasu vstúpili s dobrým servisom a predviedli sme aj niekoľko úspešných zákrokov v poli a na bloku. Preto set vyznel až veľmi jednoznačne v náš prospech. Druhý set bol z pohľadu hry, ale aj konečného výsledku najvyrovnanejší. V treťom naopak hostia hrali mimoriadne úspešne na servise, kde sme sa vôbec nedostali do hry. Vo štvrtom sete sme sa vrátili k hre, ktorú sme produkovali v predchádzajúcich víťazných setoch. Celkovo to bol zápas hraný vo vlažnom tempe a vyhrával ten kto lepšie servoval.“

Daniel Oravec, tréner Komárna: „Bolo vidieť, že v tomto zápase už o nič nejde. Obe družstvá to hrali s dôrazom na to, aby sa nikto nezranil. Vyhrával ten kto podával lepšie. Tri sety vyhrávalo družstvo Prešova a v 1. sete družstvo z Komárna. Bol to priateľský zápas, ktorý je ťažko hodnotiť. Nešli sme sem preto, aby sme prehrali, ale bolo vidno že mysľou boli hráči už v play-off. Dal som šancu všetkým hráčom v priebehu stretnutia. Gratulujem domácim k víťazstvu v tomto zápase a aj v dlhodobej časti extraligy. Budeme bojovať tak aby sme sa s družstvom Prešova stretli ešte vo finále.“