VIDEOREPORT: V úvodnom zápase extraligy dokonalý obrat

Muži odštartovali nový ročník Edymax extraligy východniarskym šlágrom a odvetou série o bronz z uplynulej sezóny. Na domácej palubovke privítali mužstvo TJ Slávia Svidník. Po nepriaznivom vývoji 0:2 senzačne otočili zápas vo svoj prospech na konečných 3:2 (18:25,18:25, 25:14, 26:24, 15:10) a pripisujú si prvé body.

Muži pod vedením nového trénera Erika Digaňu nastúpili na svoj prvý zápas v základnej zostave so Sopkom st., Červeňom, Jurkom, Hudákom, Mikovčíkom, Lampartom i legionárom Bogdanovičom a ušiel im hneď úvod zápasu.

Hostia so severovýchodu Slovenska odskočili na 1:6 a manko sa našim chlapcom dobiehalo len veľmi ťažko. Svidníčania svedomitou hrou v poli uhrali výsledok 18:25 a získali prvý set.

Druhé dejstvo malo zo začiatku vyrovnanejší priebeh, ale hostia ho opäť postupne preklápali na svoju stranu. Pri skóre 12:18 domáci tréner vystriedal a na ihrisku dostal šancu debutant v extralige Boris Velička. Príležitosť v tomto sete mal aj striedajúci Šimon Gula. K zvratu vývoja to nestačilo. Svidník vyhral aj druhý set rovnakým rozdielom 18:25.

Recept na rozbehnutých hostí našli muži až v treťom sete. Zlepšené podanie prinieslo svoje ovocie. Divákov tešili útočnou hrou Hudák i Bogdanovič a skóre 25:14 znamenalo zníženie a priaznivý impulz do ďalšej hry.

Svidníčania nechceli nechať nič na náhodu. V treťom sete sa bod po bode pripisoval postupne na oboch stranách. Silnejšie nervy mali v koncovke domáci. Za stavu 24:24 Sopko razantne zakončil a následný útok hostí skončil v aute, čím sami poslali zápas do rozhodujúceho tajbrejku.

Hustá atmosféra a početné fanúšikovské základne hnali svojich obľúbencov za prvým víťazstvom v extralige. Po ďalšej vyrovnanej hre si naši chlapci náskok v rozhodujúcom dejstve nazbierali pri podaní Červeňa. Hostia síce ešte znížili na rozdiel bodu, ale ich skóre sa v tomto sete zastavilo na počte 10. Druhý mečbal na 15 premenil z útoku Litovčan Bogdanovič. Najviac bodov v zápase (22) zaznamenal kapitán Martin Sopko st.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Napriek zlému začiatku som stále veril, že aj po dvoch prehratých setoch to prelomíme. Bol som kľudný a snažil som sa chlapcov upozorňovať a pripomínať, nech sa sústredia na hru a na natrénované veci. Svidník po druhom sete zvoľnil nahrávku a nám sa začalo viac dariť na podaní. Bol to prvý zápas v extralige a prirovnal by som to k maratónu. Máme úspešne za sebou prvých 500 metrov. Uvidíme čo nás čaká ďalej. Každý meter bude dôležitý.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Po dvoch vyhratých setoch sme trestuhodne pomohli súperovi vlastnými chybami, aby sa rozohral. V Prešove sa nevyhráva ľahko a uvidíme, či sme bod získali alebo stratili víťazstvo. Náš výkon však zodpovedal prvému extraligovému zápasu a do ďalších bojov verím, že výkonnostne porastieme.“

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko st. (Prešov)
Počet divákov: 254
Čas trvania zápasu: 123 minút
Rozhodovali: Peter
HögerPeter Čunočka

Štatistiku zo zápasu nájdete TU (klik).

Budúci víkend majú muži pauzu, aby vo štvrtok (4.10.2018) vycestovali na dohrávku 2. kola za súperom do Nitry, ktoré po odchode Mareka Kardoša do maďarskej Kazincbarciky v tejto sezóne vedie bývalý tréner Prešova Ľuboslav Šalata. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa uvidíme v sobotu (6.10.2018), s predbežným začiatkom o 17:00 hod., kedy nás v 3. kole preverí ďalšie východniarske družstvo VKM Stará Ľubovňa. Srdečne pozývame fandiť.

Rozpis všetkých domácich zápasov základnej časti nájdete nižšie. Zmena konania zápasov je vyhradená. O všetkých úpravách a aktualitách vás budeme priebežne informovať na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy