V súboji s Košicami sme ťahali za kratší koniec, ale bod sa cení. Humenčania videli pekné volejbalové divadlo

Šlágrom 7. kola Edymax extraligy bol východniarsky súboj VK KDS-Šport Košice a VK MIRAD PU Prešov, ktorí odohrali v niekdajšej bašte volejbalu v Humennom. Na návrat ligového volejbalu do centra Horného Zemplína a viacerých bývalých hráčov miestneho Chemesu sa prišlo pozrieť 580 divákov, čo je nový rekord aktuálneho ročníka. Košičania, ktorí mali publikum na svojej strane, uspeli v tesnej koncovke prvého setu (27:25), ďalšie dve časti však patrili Prešovčanom (25:20, 25:23). Košičania vo výbornej atmosfére bojovali ďalej, získali štvrtý set (25:21) a vynútili si tajbrejk. V jeho druhej polovici sa dostali do trháku a trom mečbalom (14:11), napokon premenili druhý – 15:12. 

Bodovým lídrom štatistík bol univerzál Košíc Patrik Lamanec (29 b.), najužitočnejší hráč stretnutia. Na druhej strane mu sekundoval litovský univerzál Jaroslav Bogdanovic (25 b.). Pre oboch trénerov (Vlkolinský – Digaňa) aj viacerých hráčov (Hudák – Pizur, Kryš, Bališin, Jakubov, Kríž) to bol návrat do mesta, v ktorom v minulosti pôsobili. Košice svojím tretím víťazstvom v sérii uťali štvorzápasovú šnúru výhier Prešovčanov. V tabuľke sú bok po boku na 3. a 4. mieste – majú po 15 bodov (bilancia 5-2, sety 18:9), Košičania sú tretí zásluhou lepšieho pomeru získaných a prehratých lôpt.

VK KDS-ŠPORT KOŠICE – VK MIRAD PU PREŠOV 3:2 (25, -20, -23, 21, 12) – hralo sa v HUMENNOM
Zápas trval 132 minút, rozhodovali: Sluk a Andrejčák, 580 divákov

Košice: Rossard 2, Jakubov 8, Kríž 6, Lamanec 29, M. Sopko ml. 21, Bališin 7, libero Kryš (Kasperkevič 1, Smolej 5, Pizur 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Červeň 4, Jurko 1, M. Sopko st. 15, Mikovčík 6, Bogdanovic 25, Hudák 12, libero T. Lampart (Faron 1, Gula 0). Tréner: E. Digaňa. 

MVP: Patrik Lamanec (Košice)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Sme radi, že sa nám podarilo zdolať Prešov. Musíme ešte popracovať na hernej disciplíne. Ďakujeme za vynikajúcu atmosféru a podporu v hale.“ 

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Dnes to bol zápas, ktorý sa mohol zlomiť v hociktorom sete, pre obe družstvá to mohlo byť 3:0 aj 0:3. Napokon Košice spravodlivo vyhrali, pretože nám to v koncovke ubudlo. Som rád, že sme sa vrátili do Humenného, bola tu veľmi priateľská atmosféra, divákov bolo veľa – na extraligové pomery top – a dúfam, že sa tu bude hrať viac takýchto zápasov, aj zväz môže niečo pripraviť.“

Detaily zápasu a prehľadná štatistika TU.

Pri najbližšom domácom zápase sa uvidíme v sobotu (3.11.2018), kedy v 8. kole privítame na ihrisku Športovej haly Spojenej školy mladíkov z COP Trenčín. Zápas má predbežne naplánovaný začiatok na 17-tu hodinu. Srdečne pozývame fandiť. O prípadných zmenách vás budeme informovať.

Zdroj a foto: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy