VIDEO: V sérii o bronz vedieme 1:0

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v prvom zápase o bronz vo východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:1. Druhý zápas série na tri víťazstvá je na programe v stredu o 19.00 v Košiciach.

Foto: TASR

Priebeh: Prešov vstúpil do zápasu raketovo a prvý set vyhral hladko 25:13. V druhom dejstve viedli domáci 8:5, ale v polovici setu Košičania zapli, otočili na 19:14 a vyrovnali na 1:1. Tretí set mal veľmi podobný priebeh ako prvý. Na ihrisku vládol Prešov a hosťom dovolil uhrať len 12 bodov. Košičania sa už z tohto debaklu nepozbierali a hoci v štvrtom sete vzdorovali viac, stačilo to len na 20 bodov.

Zaujímavosti: Prešov vyhral v extralige po takmer dvoch mesiacoch. Posledné víťazstvo zahnihoval 31. januára v predposlednom kole základnej časti v Trenčíne. Potom prišla prehra 2:3 v Nitre s Komárnom a po karanténe dva semifinálové neúspechy s Komárnom. Prešov a Košice sa o bronz stretli aj v sezóne 2016-17. V päťzápasovej sérii vtedy triumfoval Prešov.

Lídri: Zápas vyšiel univerzálovi Prešova Lukaszovi Szarekovi, ktorý zo 42 útokov premenil na bod 22, pridal aj eso a blok. Štyri bloky si pripísal Ivo Mikovčík. Za hostí mal 20 bodov (3 esá, 1 blok) univerzál Patrik Lamanec.

Extraliga mužov – play-off – sobota: O BRONZ (na 3 výhry) – 1. zápas: VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:1 (13, -19, 12, 20) Rozhodovali: Porvazník a Höger, čiara Mihna a Koháni, bez divákov.

Prešov: P. Porubský 7, M. Sopko st. 12, Mudo 9, Szarek 24, Ščerba 10, Mikovčík 8, libero T. Lampart (Hudák 3, Macko 0, V. Rzyman 0, Oleárnik 0). Tréner: M. Kardoš.
Košice: M. Sopko ml. 12, Pizur 3, Goč 1, Smolej 12, Kríž 4, Lamanec 20, liberá Kurej a Marčok (Ondruš 2, J. Hriňák 0, Jendrejčák 2, Tesarčík 0, Machovec 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Hráči zápasu: Lukasz Szarek (Prešov) – Patrik Lamanec (Košice)

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Je vidieť, ako to telo reaguje. Úprimne poviem, že ani dnes to ešte nebolo dobré. Našťastie sa nám pomaličky začali zapájať tí hráči, od ktorých to očakávame. Je tam ešte nesúhra. Bohužiaľ musíme ešte pracovať a pripraviť sa na ďalšie zápasy série. Bude to už len lepšie našťastie. Ešte stále vidno hlavne v obrane, že urobíme loptu, ale už niet síl dobehnúť tú druhú. Takýchto dnes bolo asi dvadsať, ktoré sme mohli úplne ideálne dohrať a uľahčiť to Peťovi. Toto nám chýba. Verím, že do pohára sa nám pošťastí definitívne pripraviť družstvo na lepšie výsledky.“

Richard Vlkolinský, tréner Košíce: odmietol dať vyjadrenie

Lukasz Szarek, univerzál Prešova: „Chcem pogratulovať chalanom, že sme sa dostali do tej našej hry. Dnes sme lepšie servovali a bránili, to bola naša zbraň aj v prvej časti sezóny a preto sme to dnes dali.“

Séria hraná na 3 víťazné zápasy pokračuje už v stredu (31.3.2021) o 19:00 hod. stretnutím v Košiciach. Veríme, že s nami budete online.

Vo finálovej sérii vedie Komárno nad Myjavou 1:0. V poslednom 6. kole o 5.-7. miesto vyhrala Bratislava nad Prievidzou 3:1 a obsadila na konečné 5. miesto. Na šiestej priečke skončil Svidník. Prievidzi patrí siedma pozícia.

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_presov-v-prvom-zapase-o-bronz
https://sport.aktuality.sk/c/490530/extraliga-v-prvom-zapase-o-3-miesto-zvitazil-vk-presov/
https://pis.sk/?c=12&id=19605&preview=1
https://www.povecernik.sk/sport/presov-odstartoval-seriu-o-bronz-uspesne/

Zdroj: svf.sk
Foto: TASR a Andrej Schlank

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy