V Prievidzi jednoznačné víťazstvo

V utorok (14. septembra 2021) vycestovali muži na západ Slovenska. Mestská športová hala v Prievidzi bola dejiskom priateľského volejbalového zápasu proti domácemu družstvu. V príjemnej atmosfére sme si odviezli víťazstvo 5:0.

Hodnotenie trénera Erika Digaňu: „Som veľmi vďačný za zápas proti Prievidzi, ktorá mala komplikovanejšiu prípravu. Bolo na nich vidieť chuť. My sme mali ťažší štart, no v pravú chvíľu sme zabrali. Celkovo musím pochváliť hráčov, pretože to, čo sme trénovali vedeli rýchlo zakomponovať do hry. Krajní hráči veľmi solídne stavali blok a následne nám mohla fungovať obrana. Hráči Smolej, Sčerba a aj Lamanec dosahovali veľmi dobré čísla na útoku, čo v kombinácií s dobrým servisom a obranou bol základ výhry v tomto prípravnom stretnutí. Po 3 setoch dostali šancu mladí volejbalisti. Pijaček hral skoro celý čas, Anderko a Goliáš na smeči a Ryzman na učku. Zo začiatku tam boli chyby a chýbala agresivita útoku, ale potom to zmenili a odohrali celkom slušné 2 víťazné sety. Všeobecne sme urobili ešte pár chýb hlavne taktických a individuálnych, ale myslíme si, že to nie je nič, čo by sme v tréningovom procese a videoanalýze nevedeli odstrániť. Za veľké plus považujem už takmer plnohodnotné zapojenie Petra Porubského, ktorý bol na ihrisku lídrom a vedel si to emočne aj herne usporiadať. Od začiatku prípravy sme mali problém na tomto poste, pretože Peťo mal individuálnejší prístup kvôli zraneniu. Nabehli sme veľmi pomaly, ale dobrým znakom bolo, že zvládol už celé točenie a verím, že bude zdravotne v poriadku hneď od začiatku sezóny. Na poste nahrávača sme sa v príprave trochu trápili, keďže Alexander Verčimák bol na začiatku uvoľnený pre mládežnícku reprezentáciu a teraz bojuje s chorobou. Dlho sme sa nemohli zohrávať. Magera, ktorý s nami absolvoval prípravu sa vrátil do Svidníka. Pridal sa k nám Alex Timko, ktorý je šikovný len potrebuje pokusy. Spolu s útočným potenciálom a „hlavným“ dirigentom hry Peťom, ak sa to zohrá môžeme hrať veľmi dynamický a atraktívny volejbal. Verím, že naše nádeje na tomto poste sa priučia a v budúcna to budú oni, ktorí rozhodnú dôležité zápasy.

Foto: klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy