V Prievidzi bez bodu, hrali sme až v treťom sete

V sobotu boli na programe štyri zápasy 6. kola Edymax extraligy mužov. Stopercentnú domácu bilanciu si udržala Prievidza – úradujúci majster zdolal Prešov 3:0. Nitra zvíťazila doma nad Komárnom 3:1, Svidník nestratil ani set vo Zvolene a Košice si doma poradili takisto v troch setoch s mladíkmi z Trenčína. Nezdolaná Myjava mala v tomto kole voľno.

Prievidza potvrdila domácu dominanciu, kde vyhrala už piatykrát, pričom stratila len dva sety. „Kohúti“ mali prvé dva sety jasne v rukách (25:15, 25:20), hostia sa dostali do hry až v treťom dejstve. Prešov viedol 17:11, ale domáci vyrovnali na 19:19 a napokon zvládli aj koncovku, keď odvrátili tri setbaly Šarišanov (30:28). Prievidza zdolala Prešov na domácej palubovke ôsmykrát za sebou, naposledy nestačila na tohto súpera doma 30. októbra 2016. Hráčom duelu (MVP) sa stal domáci smečiar Martin Pavelka, ktorý nazbieral rovnako ako jeho spoluhráč Milan Javorčík 14 bodov.

VK OSMOS PRIEVIDZA – VK MIRAD PU PREŠOV 3:0 (15, 20, 28)
Rozhodovali: Malík a Moravčík, 520 divákov.

Prievidza: Sládeček 3, Pavelka 14, Prešinský 5, Rehák 6, Javorčík 14, Ludha 12, libero Ľ. Nemec (F. Štepánek 0, Mačuha 2). Tréner: R. Nemec.
Prešov: Ščerba 7, Šiket 4, Oleárnik 0, M. Sopko st. 12, Mikovčík 6, Šniežek 12, libero T. Lampart (Hudák 0). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Martin Pavelka (Prievidza)

Aké je ťažké udržať koncentráciu ukázali „kohúti“ v treťom sete. Napriek drobnému zraneniu Sládečka však dokázali takmer prehratý set v dramatickom závere otočiť vo svoj prospech.

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Som rád, že sme si ustrážili náš hrad. Chalani hrali dobre, koncentrovane, škoda tretieho setu. Mišo Sládeček má mierne problémy s nohou, tak sme tam museli čarovať, ale chalani to zvládli a takéto koncovky nás posúvajú vyššie. Získali sme tri body a sme spokojní.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Prvé dva sety sme slabo servovali a dali sme domácim veľa šancí na to, aby sa chytili. V treťom sete sme sa naštartovali, hrali sme s elánom, ale v koncovkách je to o chybách a tých sme spravili viac ako súper. Nevyšlo to, ale v treťom sete hrali chlapci tak, ako by mali. Musíme ustáliť náš výkon, začať takto hrať od prvého setu a potom prídu aj výsledky. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Zdroj: svf.sk

Aj o týždeň v sobotu (2.11.2019) cestujeme za súperom „vonku“. O 16:00 hod. si zmeriame sily s tímom mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín. Fandiť z pohodlia domova, alebo kdekoľvek na mobilnom zariadení môžete online prostredníctvom webu www.tvcom.cz alebo aplikácie TVCOM.

Na domácom ihrisku sa vidíme v SOBOTU (9.11.2019) netradične o 16:00 hod. O body zabojujeme proti východniarskemu rivalovi TJ Slávia Svidník. Srdečne pozývame fandiť!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy