V poslednej sérií sezóny vedieme nad Komárnom 1:0

Po hladkom postupe cez MVK Zvolen pokračovala Edymax extraliga mužov v sobotu pre našich volejbalistov prvým zápasom play-off série o konečné 5. miesto. Do metropoly Šariša pricestovali hráči VK Spartak UJS Komárno, ktorí v sérií spodnej časti tabuľky zdolali Myjavu. Rolu favorita potvrdili domáci výhrou 3:1 (26:28, 25:20, 25:22, 25:10) a v poslednej sérií sezóny na 2 víťazstva vedú 1:0. Šancu dostali mladíci. Martin Sopko st. pomohol 22 bodmi. Hráčom zápasu sa stal Ivo Mikovčík.

Priebeh hry
Do zápasu vstúpili lepšie naši hráči. Viedli suverénne 14:6, ale zasekli sa v postavení s Kubšom na podaní a hostia vývoj setu šnúrou bodov vyrovnali. V prvom sete sa rozhodovalo v koncovke, ktorú rozdielom 28:26 zvládli lepšie hráči Komárna. Od druhého setu už mali opraty zápasu v rukách naši volejbalisti. Koncentrovaným výkonom sprevádzaným kvalitnou obranou vyrovnali stav stretnutia na 1:1. Tretí set ešte sľuboval zápletku pri skóre 20:20, ale vedenie v zápase si po technickej chybe hostí zaknihovali hráči Miradu. Vo štvrtom dejstve dokonca deklasovali súpera na 10 bodov (25:10). Výraznú zásluhu na víťazstve Prešova mal kapitán Martin Sopko st., ktorý pridal 22 bodov. Vo farbách Komárna najviac bodoval univerzál Igor Rehák (19 bodov). Tréner Digaňa dal opäť priestor mladým volejbalovým nádejam. Zahral si Kamil Pavlinský, Lukáš Brilla i Alex Timko. Hráčom zápasu sa stal blokár Ivo Mikovčík. Odveta je na programe už vo štvrtok (18.4.2019) o 18:00 hod. na palubovke Komárna.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Máme za sebou úvodný zápas poslednej série. Ja som očakával každopádne boj, pretože síce je to súboj o 5. miesto, ale Komárno ma v tíme reprezentanta, skúseného nahrávača, bývalého reprezentanta so skúsenosťami zo zahraničia,  majú šikovných blokárov, niekoľkonásobných majstrov. Zhrniem to tak, že som rád, že sme to zvládli, aj napriek tomu prvému setu, kde pre mňa chlapci pripravili ďalšie prekvapenie.“

Robin Pělucha, tréner VK Spartak UJS Komárno: „Bohužiaľ prehrali sme. Domáci zatlačili od úvodu a hrali dobre. My sme si nevedeli prihrať. Podarilo sa nám to trošku zlepšiť a bojovnosťou aj s troškou šťastia sme vyhrali prvý set. Potom to bol boj. Mrzí ma ten štvrtý set, ktorý nám absolútne nevyšiel. Gratulujem domácim a verím, že im to doma oplatíme.“

VK MIRAD PU PREŠOV – VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:1 (-26, 20, 22, 10)

Prešov: Červeň 5, Jurko 4, M. Sopko st. 22, Mikovčík 11, Bogdanovič 15, Hudák 15, libero T. Lampart (Pavlinský 0, Timko 0, Faron 2). Tréner: E. Digaňa.
Komárno: Sládeček 0, Kubš 11, Hinduliak 6, Rehák 19, Rak 7, Pělucha 4, liberá Pati-Nagy a Slezák (Forró 0, Sánta 2). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Ivo Mikovčík (Prešov)
Počet divákov:  139 divákov
Rozhodovali: Pavol Andrejčák, Jana Niklová

Zápas trval: 102 minút

Nasledujúci zápas v rámci série o 5. miesto extraligy odohráme na palubovke súpera, teda v Komárne vo veľkonočnú Bilu sobotu (20.4.2019) o 18:00 hod. Fandiť z pohodlia domova, alebo kdekoľvek na mobilnom zariadení môžete online prostredníctvom webu www.tvcom.cz alebo aplikácie TVCOM. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webovej stránky a sociálnych sietí. Ak sa dovtedy o víťazovi nerozhodne, čaká nás ďalší domáci zápas v stredu (24.4.2019) v Športovej hale Ľ. Podjavorinskej v Prešove. Srdečne pozývame fandiť.