V Nitre tesne, ale naprázdno. Mikovčík s červenou kartou

Najväčší boj 2. kola Edymax extraligy sa odohral v sobotu v Nitre, kde domáci volejbalisti VKP SPU zdolali našich hráčov v zápase plnom tesných koncoviek 3:1 (25:19, 24:26, 29:27, 28:26). Tretí set ukončila netradične červená karta, ktorú za protesty videl blokár Ivo Mikovčík.

Priebeh stretnutia
S výnimkou prvého setu, ktorý mala Nitra v rukách, videli diváci na Klokočine tesné koncovky. Dôležitý moment sa udial v koncovke tretieho setu za stavu 1:1 a 27:27. Útok Iva Mikovčíka sa skončil v aute, ale prešovský blokár reklamoval teč nitrianskych hráčov tak vehementne, že mu rozhodca Pavol Vaško ukázal červenú kartu a ukončil tým set. Nitra získala 28. a po červenej karte aj 29. bod a dostala sa do vedenia 2:1.

V štvrtom dejstve vyrovnal Prešov z 18:23 na 23:23, ale koncovku napokon zvládli lepšie domáci, ktorých v tomto stretnutí neviedol Ľuboslav Šalata, ale dvojica Daniel Mikulošovič a Ľubomír Paška. O tom, že bude Mikušovič viesť družstvo, sa dozvedel až pred zápasom, keďže hlavný tréner Šalata absentoval zo zdravotných dôvodov. Mikušovič už raz tak viedol extraligový zápas vonku. Doma to bola jeho premiéra. Pre zaujímavosť. Mikušovič v sobotu cez deň odohral dva zápasy v prvej lige mužov za rezervu Nitry ako hrajúci tréner. Najviac bodujúcimi hráčmi boli domáci univerzál Ľuboš Kostoláni a hosťujúci kapitán Martin Sopko st., obaja nazbierali zhodne po 22 bodov. Prešov je po dvoch kolách bez bodu.

VKP BYSTRINA SPU NITRA – VK MIRAD PU PREŠOV 3:1 (19, -24, 27, 26)
Rozhodovali: Vaško a Sarka, 100 divákov.

Nitra: Kyjanica 15, Porubský 3, Malina 11, Jendrejčák 12, Kostoláni 22, Marinič 5, libero Krajčo (Loži 0, Galandák 2). Družstvo viedol: D. Mikušovič.
Prešov: Hudák 5, Faron 5, Jurko 1, M. Sopko st. 22, Mikovčík 12, Šniežek 16, libero T. Lampart (Ščerba 2, Oleárnik 2). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Ľuboš Kostoláni (Nitra)

Daniel Mikušovič, asistent trénera Nitry: „Vyhrali sme, takže sme spokojní. Získali sme tri body, cieľ sme splnili. Takmer všetky sety sa rozhodovali v koncovke, takže bol to veľmi vyrovnaný zápas. Niektoré pasáže boli veľmi pekné, boli aj pekné výmeny. Ale prišli aj úseky, kedy sme kopili chyby. Ale celkovo chalani hrali dobre, páčilo sa mi to. Ku koncu už boli takí uvoľnení, dobre sme servovali, aj prihrávali. Keďže aj súper hral v závere dobre, tak to bol celkom dobrý zápas aj pre divákov. Nechcem vyzdvihnúť jednotlivcov, hrali sme ako tím. V poslednom sete bol rozhodujúci servis Kyjanicu, ale predtým potiahli aj iní.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Dnes to malo náboj. Rozhodla naša nedisciplinovanosť. Trošku sme poľavili v taktických veciach. Mám si čo s chlapcami vyrozprávať, niektoré veci. Sme na začiatku sezóny, ale niektoré veci musíme striktne dodržiavať. Nitra ma nejako neprekvapila. Žiaľ, my sme trošku zlyhali, neudržali sme si nervy a už to išlo tak, ako to išlo. Blahoželám súperovi, dnes vyhral, pevne verím, že mu to vrátime.“

UPOZORŇUJEME NA ZMENU ČASU ZÁPASU. Pri domácom dueli sa vidíme netradične v stredu (9.10.2019) o 19:00 hod. Srdečne pozývame fandiť našim chlapcom do Športovej haly Ľ. Podjavorinskej 22 na Sekčove.

Foto: Martin Kilian
Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy