U20 v Piešťanoch štvrtá

V areáli HS centra v Piešťanoch na antuke sa počas víkendu 21. – 22. augusta 2021 uskutočnil záverečný celoslovenský turnaj najstarších juniorských kategórií dievčat a chlapcov do 20 rokov (2002 a ml.) v rámci letného volejbalového Pohára mládeže SVF. Z celkového triumfu sa tešili dievčatá ŠŠK Bilíkova Bratislava a chlapci TJ Slávia Svidník.

Naši chlapci si polepšili oproti oblastnému poháru Východ a posunuli sa pred VKM Stará Ľubovňa, ale v dramatickom súboji o bronz nestačili na Myjavu. Po prehre 2:1 sa museli uspokojiť s nepopulárnym 4. miestom. Chalani, ďakujeme za bojovný výkon a blahoželáme Svidníčanom k triumfu!

Nominácia: Verčimak, Magera, Goliaš, Lecak, Orečný, Bak, Kolpak, Červeň, Marcinko, Anderko, Falat, Janiček, športový koordinátor: Milan Kundľa.

Na turnaji sa zúčastnilo 16 družstiev, po osem v oboch kategóriách. V štvorčlenných skupinách sa najskôr stretli každý s každým na tri hrané sety, v skupinách o umiestnenie (1.-4. / 5.-8.) sa hralo na dva víťazné sety.

Hodnotenie Milana Kundľu: „Do turnaja sme vstúpili výborne výhrou 3:0 nad Trenčínom, kde sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Následne sme tuho vzdorovali neskoršiemu víťazovi zo Svidníka, aby sme v zápase o postup zo skupiny po kvalitnom výkone vyhrali nad VKP Bratislava. V nedeľných zápasoch o 1.-4. miesto sme po bojovných výkonoch nestačili na RD U17, Svidník a v boji o 3. miesto sme podľahli Myjave až v tajbrejku. Celkovo hodnotím vystúpenie na turnaji pozitívne. Odohrali sme 6 kvalitných zápasov a 4. miestom v celoslovenskej konkurencii sme možno aj prevýšili očakávania.“

Medzi dievčatami sa v záverečnom rozhodujúcom súboji stretli dovtedy nezdolané tímy Bilíkovej a Piraní Brusno, družstvo z hlavného mesta sa tešilo z prvenstva po výhre 2:1. V chlapčenskej kategórii Svidníčania zvíťazili v úvodných piatich zápasoch a o triumf ich už nepripravila ani záverečná prehra 1:2 s tímom RD U17 SVF. Ceny najlepším odovzdali spolumajiteľ HS centra a podporovateľ podujatia Dušan Guľáš a štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

Pohár mládeže SVF 2021 – celoslovenský turnaj juniorov – Piešťany:

CHLAPCI U20 (2002 a ml.) /kompletné výsledky/

Finálová skupina (o 1. – 4. miesto):
RD U17 SVF – VK MIRAD UNIPO Prešov 2:0
TJ Spartak Myjava – TJ Slávia Svidník 0:2
VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Slávia Svidník 0:2
TJ Spartak Myjava – RD U17 SVF 2:0
TJ Spartak Myjava – VK MIRAD UNIPO Prešov 2:1
TJ Slávia Svidník – RD U17 SVF 1:2

Konečné poradie: 
1. TJ Slávia Svidník
2. TJ Spartak Myjava
3. RD U17 SVF
4. VK MIRAD UNIPO Prešov
5. VKM Stará Ľubovňa
6. ŠŠV Trenčín
7. VKP Bratislav
8. VK ONE Ružomberok

Foto: Milan Kundľa

Počas nasledujúcich dvoch víkendov sa budú konať ďalšie dva celoslovenské turnaje v rámci Pohára mládeže. V Prešove na tráve si 28. – 29. augusta zmerajú sily kadetky U17 a kadeti U18 a v Mošovciach na antuke 4. – 5. septembra žiačky U15 a žiaci U16. Celková dotácia SVF na záverečné turnaje je 19-tisíc eur.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy