Štvrtok sme zvládli, nedeľa šláger DOMA

V Nedeľu sa v šlágri posledného kola stretneme doma s VK KDS Šport Košice, a rozlúčime sa posledným zápasom tohoto roka so základnou časťou extraligy mužov….

VK Spartak UJS Komárno – VK Mirad PU Prešov 0:3 (-23, -19, -22)
81 minút, rozhodovali: Viktórini-Lisá, Sarka
Komárno: Hrušík 7, Kazmierczak 0, Ilič 14, Halanda 14, M. Hukel 4, Stefanovič 0, libero Pápai (Perovič 0, Demčák 3, Sťahuliak 5). Tréner: M. Palgut.
Prešov: Halaj 4, Hudák 10, Macko 10, Lux 11, Drobňák 6, Červeň 8, liberá T. Lampart a Pavlinský (Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Úvodný set bol spočiatku vyrovnaný a ako sa neskôr ukázali, podobný priebeh mali všetky tri sety v tomto meraní síl. Družstvá boli v prvej polovici prvého setu plece pri pleci a až Komárno sa podaril malý únik na 12:10. Prešov však okamžite odpovedal a neskôr viedol 16:14. Komárno ešte stihlo vyrovnať na 17:17, no v najdôležitejšej fáze tohto dejstva ušli hostia na 21:18. Proti tak kvalitnému súperovi mali domáci mimoriadne sťaženú úlohu set ešte otočiť, no z 20:24 sa domácim podarilo dostať na 23, no kľúčový bod setu dali Prešovčania.

Komárnu sa darilo aj úvode druhého setu, viedlo 7:5, 9:7 a pri technickom oddychovom čase aj najvyšším rozdielom 12:9. Prešov ale opäť včas zabral a znížil na 13:12. Vzápätí sa hostia dostali do vedenia 16:14 a v pravej chvíli sa dostali aj do vedenia 19:15, čo bolo proti sústredene hrajúcim hosťom pre domácich veľké sústo. Druhý set tak zvládli zase lepšie zverenci Jaroslava Vlka.

V treťom sete sa podarilo Prešovu to, čo v prvých dvoch nie. Zachytili úvod a dostali sa do vedenia 3:0 a aj 6:2. Keď Komárno znížilo na 5:6 a aj vyrovnalo na 9:9, zdalo sa, že by sa im mohlo podariť získať zaslúžený set. Ešte aj v druhej polovici setu bolo 14:14, ale Prešov opäť raz v pravej chvíli zabral a získal vedenie 17:14. Mierne vedenie si hostia udržali až do konca setu a napokon využili svoj tretí setbal a pri premiére Miroslava Palguta na komárňanskej lavičke si finalista minulej sezóny odváža z juhu Slovenska všetky tri body.

Miroslav Palgut, tréner Komárna: „Rozhodol náš servis. V našej domácej hale bol Prešov lepší na podaní, pokazili sme veľmi veľa podaní, no nielen to, pretože našim podaním sme vôbec Prešovu neublížili, potom sa to veľmi ťažko bránilo. Urobili sme pokrok v hre v poli, chytili sme pomerne veľa lôpt, ale aj tak je tam veľa nedisciplinovanosti  v obrane, na sieti a pri koordinácii hry v poli. Trošku ma zaráža fakt, že po dvoch prehratých setoch sme do tretieho nastúpili nemastným – neslaným spôsobom a že sme viac nebojovali o víťazstvo.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Absolvovali sme dlhú cestu a najmä v takomto období to bolo náročné, prišli sme tesne pred zápasom. Avšak nastúpili sme koncentrovaní, chalani bojovali, od začiatku a od prvej lopty sme mali navrch v každom sete a myslím si, že dnes nám pomohol k tomuto výkonu náš kolektívny výkon. Som rád, že sme to na horúcej pôde súpera pri premiére reprezentačného trénera zvládli.